Wywiad z JM Rektor nt. inwestycji w naukę

22 kwietnia br. ukazał się wywiad z udziałem JMR prof. dr hab. inż. Celiny M. Olszak dotyczący m.in. wzajemnego przenikania się świata uczelni wyższych z rynkiem biznesowym oraz powstawania nowej oferty edukacyjnej. Wspomniany został również wpływ pandemii na cyfryzację m.in. handlu elektronicznego oraz edukacji.

W wywiadzie JMR podkreśla rolę uczelni jako przestrzeni nauki krytycznego myślenia, weryfikacji informacji oraz metod rozwiązywania problemów.

"Rynek pracy, czy też szeroko rozumiany biznes jest ukierunkowany na rozwiązywanie realnych problemów w codziennej działalności. Dlatego mocno kieruje się racjonalizacją działań. Natomiast w nauce nie zawsze chodzi o dostarczanie gotowych rozwiązań, ale raczej przekazywanie wiedzy na temat sposobów rozwiązywania problemów" - zaznacza prof. Celina M. Olszak.

JM Rektor w wywiadzie wskazuje również w jaki sposób zmieniająca się gospodarka wpływa na powstawanie nowych kierunków, specjalizacji oraz jak rozwój cyfryzacji i digitalizacji oddziałuje na poszczególne dziedziny życia.

Więcej informacji oraz cały wywiad można znaleźć na stronie wnp.pl.