Przejdź do menu Przejdź do treści
Chartered Institute of Management Accountants

Rekrutacja do Programu CIMA

Zdobądź międzynarodową kwalifikację uznawaną na rynku pracy

- aplikuj do Programu CIMA na Uczelni już dziś! 

Od dawna – nie tylko w trakcie tegorocznej sytuacji z pandemią COVID 19 na całym świecie, niełatwo wyróżnić się na rynku pracy dlatego koniecznością dla studentów jest stałe podnoszenie kompetencji poza uczelnią oraz zdobywanie doświadczenia zawodowego w środowisku międzynarodowym.

Dodatkowo, nieustanne zmiany i trudne decyzje biznesowe stały się codziennością dla wielu managerów - zwłaszcza od marca 2020 kiedy to wprowadzono „lockdown” w Polsce. Tym samym obecna sytuacja wręcz obliguje młode pokolenie pracowników do stałego uzupełniana wiedzy poza wybranym wcześniej kierunkiem studiów w różnych obszarach.

Jeśli chcesz nadążyć za współczesnymi trendami bądź dopiero szukasz swojej ścieżki zawodowej – przeczytaj artykuł do końca.

Od ponad 100 lat CIMA i najbardziej prestiżowe uczelnie ekonomiczne na świecie umożliwiają najlepszym studentom zdobycie certyfikatu CIMA, który znany jest i uznawany przez pracodawców. W Polsce studenci mogą także aplikować do Programów CIMA dzięki którym mogą liczyć na wiele korzyści i benefitów. Co trzeba zrobić, aby stać się studentem CIMA podczas studiów licencjackich lub magisterskich?

Wystarczy wziąć udział w rekrutacji, wypełnić formularz i czekać na decyzję Uczelni i CIMA: UWAGA rekrutacja właśnie trwa!

Krótko o CIMA dla tych studentów, którzy słyszą nazwę CIMA po raz pierwszy. The Chartered Institute of Management Accountants® istnieje on ponad 100 lat i jest największą organizacją na świecie, która w swoim gronie zrzesza specjalistów i ekspertów z obszaru rachunkowości zarządczej. CIMA to ponad 232 tysiące członków i studentów w 177 krajach. CIMA wraz z uczelniami w Polsce i za granicą umożliwia studentom zdobycie profesjonalnej kwalifikacji z dziedziny rachunkowości zarządczej – na dwóch podstawowych poziomach już w trakcie studiów.  

CIMA na różnych poziomach certyfikacji potwierdza przygotowanie do całościowego zarządzenia pionem finansowym zarówno we własnym przedsiębiorstwie, firmach krajowych i międzynarodowych korporacjach. Poniżej szczegółowo opisane umiejętności, których studenci uczą się w Programie CIMA:

• Business skills – sposoby przekładania danych na wiedzę i strategię

• People skills – znajomość efektywnej komunikacji, wpływu, negocjacji i współpracy

• Leadership skills – sposoby budowania i motywowania zespołów oraz stymulacji wyniki

• Digital skills – zagadnienia programu uczą m.in. jak tworzyć cyfrowy content, jak analizować i przedstawiać dane oraz jak rozwiązywać problemy

•Technical skills – uczestnicy dowiadują się i praktykują stosowanie umiejętności rachunkowych i finansowych.

 

Na koniec kilka ciekawych opinii nie tylko przedstawicieli CIMA, ale także Ambasadora CIMA, którzy tak jak Wy obecnie kiedyś sam podejmował decyzję o dołączeniu do Programu CIMA.

Jak mówi Jakub Bejnarowicz, dyrektor regionalny na Europę, CIMA, „CIMA wychodzi naprzeciw oczekiwaniom zmieniającego się świata. Dlatego profesjonalna kwalifikacja z rachunkowości zarządczej CIMA to zestaw kompetencji uznawany globalnie za najbardziej aktualny w obszarze finansów. Posiadacze dyplomu CIMA to cenieni w środowisku biznesowym profesjonaliści, aktywnie poszukiwani przez pracodawców z każdej branży, pełniący istotne funkcje doradcze w strukturach organizacji”.

Według Aleksandra Gorczycy (byłego Ambasadora CIMA na Uniwersytecie Ekonomicznym w Krakowie oraz studenta Programu CIMA na Uczelni), „Program ten daje studentom możliwość zdobycia praktycznej wiedzy finansowej, potwierdzenia jej międzynarodowym certyfikatem, poznania osobiście profesjonalistów „top level” pracujących w biznesie, wyróżnienia się na rynku pracy spośród swoich koleżanek i kolegów z kierunków ekonomicznych - co jest w dzisiejszych czasach niezmiernie trudne.”.

Zatem nie czekaj z decyzją – zarejestruj się już dziś na stronie cimauczelnie.pl i pamiętaj, że CIMA zapewni Ci przewagę zwłaszcza, że Twoja kariera zawodowa nie będzie czekać aż do momentu, gdy skończysz studia.

Dołącz do nas

Nasi partnerzy