Uroczyste otwarcie CNTI

9 stycznia br. Rektor Uniwersytetu Ekonomicznego w Katowicach, prof. Leszek Żabiński, Wojewoda Śląski, dr Zygmunt Łukaszczyk, Prezydent Katowic, Piotr Uszok, przecięli wstęgę i dokonali uroczystego otwarcia Centrum Nowoczesnych Technologii Informatycznych Uniwersytetu Ekonomicznego w Katowicach.

Zachęcamy do obejrzenia galerii zdjęć z wydarzenia.

Następnie zaproszeni goście i społeczność uczelni zapoznali się z budynkiem i jego możliwościami technicznymi. M.in. można było wziąć udział w międzynarodowej telekonferencji, zajrzeć w zakamarki licznych laboratoriów komputerowych oraz przysiąść w czytelni nad książką wirtualną bądź papierową. Niespodzianką dla gości była okazja do wpisania się do elektronicznej księgi pamiątkowej. Jako pierwszy wirtualnym mazakiem kilka słów skreślił prezydent Katowic, a jego niewidzialne pismo pojawiło się na ekranach w całym budynku. Było to możliwe, gdyż w CNTI działa zintegrowany system umożliwiający różne formuły prezentacji treści we wszystkich przestrzeniach Centrum. Laboratoria komputerowe będą również wielofunkcyjne dzięki specjalnie opracowanej platformie umożliwiającej pracę "w chmurze".

Otwarcie CNTI było częścią obchodów Święta Uniwersytetu Ekonomicznego w Katowicach, organizowanego w rocznicę pierwszego wykładu w uczelni, który odbył się w 1937 roku. Z okazji Święta dokonano także uroczystych promocji doktorskich i habilitacyjnych. Dyplomy otrzymało 11 doktorów habilitowanych oraz 28 doktorów.

Więcej informacji: www.ue.katowice.pl/jednostki/cnti.html

Media o wydarzeniu: