Przejdź do menu Przejdź do treści

Koncert Noworoczny 2024

Koncert Noworoczny Zespołu Pieśni i Tańca Silesianie Uniwersytetu Ekonomicznego w Katowicach rozświetlił 25 stycznia 2024 roku Pałac Młodzieży w Katowicach. 

Na scenie pojawiły się różnorodne grupy Silesian, prezentując swoje umiejętności i talent. Młodsza grupa, pełna energii i entuzjazmu, zachwyciła widzów swoim zaangażowaniem i charyzmą sceniczną w Groziku z Trojakiem. Zasadnicza grupa, będąca już doświadczonym składem, zaprezentowała swoje mistrzowskie wykonanie tradycyjnych pieśni i tańców śląskich, przynosząc na scenę kawałek lokalnej kultury i historii.

Nie zabrakło także nowo powstałej grupy starszej, która energicznie zatańczyła wiązankę tańców pszczyńskich. Ponadto, grupa wychowanków zespołu wykazała się nie tylko umiejętnościami artystycznymi, ale także wdziękiem i profesjonalizmem, będąc dumnym przykładem kontynuacji tradycji i kultywowania dziedzictwa kulturowego.

Koncert Noworoczny Zespołu Pieśni i Tańca Silesianie Uniwersytetu Ekonomicznego w Katowicach był nie tylko okazją do celebracji sztuki i kultury, ale także do budowania więzi społecznych i wspierania lokalnego dziedzictwa. Wydarzenie to, pełne emocji i artystycznych wrażeń, na pewno pozostanie w pamięci zarówno wykonawców, jak i widzów, na długo po zakończeniu ostatniego tańca.

Serdecznie zapraszamy na fotorelację  z tego wydarzenia!

Dołącz do nas

Akredytacje i partnerzy

logotyp efmd
logotyp ceeman
logotyp hr
logotyp cima
logotyp eaie
logotyp bauhaus4
logotyp progres3