Koncertowy czerwiec!

Pomimo czerwcowych upałów Silesianie nie wstrzymują pracy.

W sobotę 15 czerwca Zespół wystąpił na Katowickim Giszowcu w Parku pod Lipami odbył się festyn zorganizowany przez Śląską Izbę Inżynierów Budownictwa. W programie, oprócz mnóstwa atrakcji, zobaczyć można było występ Zespołu Pieśni i Tańca „Silesianie” Uniwersytetu Ekonomicznego w Katowicach, który zaprezentował publiczności bogaty repertuar tańców z regionu Rzeszowa, Lublina, Opoczna, Beskidu śląskiego oraz Górnego Śląska. Ponadto Silesianie poprowadzili naukę tańca, która cieszyła się ogromnym zainteresowaniem wśród uczestników festynu.

Już kilka dni później - 19 czerwca, grupa tancerzy Zespołu wystąpiła na Festynie Śląskim z okazji Dnia Rodziny w Przedszkolu Niepublicznym „Miodowa Chatka” w Rudzie Śląskiej, gdzie zaprezentowano tańce regionu śląskiego.