Przejdź do menu Przejdź do treści

Pożegnanie gości, czyli meksykański wieczór

15 września na Uniwersytecie Ekonomicznym w Katowicach, obył się wieczór pożegnalny zespołu z Meksyku, który gościł Zespół Pieśni i Tańca "Silesianie". Z tej okazji oba zespoły przystroiły jedną z sal wykładowych oraz przygotowały tradycyjne dania swoich krajów.

Wieczór ten zbiegł się z ważnym dniem dla Meksykanów. 15 września w ich kraju rozpoczynają się obchody niepodległości. W związku z tym spotkanie rozpoczęło się bardzo oficjalnie - od wniesienia flagi oraz  odśpiewania hymnu Meksyku. Po czym nastąpiło radosne wiwatowanie na cześć krajów "Viva Mexico, viva Polonia".

Wieczór ten był wspaniałą okazją, by podsumować wspólnie spędzony czas oraz wystawione koncerty. Kierownicy zespołów podziękowali oraz wymienili się prezentami. 

Następnie rozpoczęła się "fiesta" - wspólne tańce i degustacja przygotowanych potraw. Oba zespoły miały okazję zrobić sobie pamiątkowe zdjęcia wymieniając się elementami strojów. Silesianie przygotowali niespodziankę dla swoich gości - piniatę. Meksykanie nie byli "dłużni" i zaprezentowali grę "Lotería", czyli najpopularniejszą grę towarzyską w Meksyku (często określana jako meksykańskie bingo). Jak się okazało, była to świetna okazja do przypomnienia bądź nauki podstawowych słówek w języku hiszpańskim.

Viva Mexico, viva Polonia!

Zapraszamy do obejrzenia fotorelacji. 

fot. Piotr Ojczyk

Dołącz do nas

Akredytacje i partnerzy

logotyp efmd
logotyp ceeman
logotyp hr
logotyp cima
logotyp eaie
logotyp bauhaus4
logotyp progres3
logotyp acca