Przejdź do menu Przejdź do treści

Przygotowania do Jubileuszu 40-lecia działalności Silesian

Miniony weekend był dla naszego Uniwersyteckiego Zespołu Pieśni i Tańca "Silesianie" pracowity, a wszystko przez zbliżający się Jubileusz 40-lecia działalności.

Oprócz wzmożonego przygotowania do koncertów jubileuszowych, Silesianie znajdują czas na promocję naszej Almæ Matris poza jej murami. W sobotę "Silesianie" zawitali do TVP Katowice, gdzie w programie "Studio 3 na jesień" opowiadali o tym, jak zespoły ludowe przyczyniają się do poszerzania horyzontów młodych ludzi, pomagają tworzyć przyjaźnie oraz są żywymi ambasadorami Polskości i polskiej kultury za granicą, biorąc udział w międzynarodowych festiwalach folklorystycznych.

W tym samym czasie, w Bielsku- Białej odbywał się II Ogólnopolski Turniej Tańców Polskich "O Serce Beskidów", gdzie silesiańskie pary zdobyły I,II i III miejsce w kategorii VB, a także I i III miejsce w kategorii V open. Bardzo cieszymy się z kolejnych sukcesów naszych par turniejowych i już teraz zapraszamy na turnieje organizowane przez nas, w Katowicach, w dniach 17-19 listopada 2017 r.

Dołącz do nas

Nasi partnerzy

logotyp efmd
logotyp ceeman
logotyp hr
logotyp cima
logotyp eaie
logotyp bauhaus4
logotyp progres3