Wizyty przedszkolaków w siedzibie Zespołu

W marcu i kwietniu Zespół Pieśni i Tańca "Silesianie" miał przyjemność gościć przedszkolaki w swojej siedzibie. Odwiedziny organizowane są w ramach wycieczek i zwiedzania Uniwersytetu.

W ostatnią środę marca oraz pierwszą środę kwietnia do Debetu (siedziby Zespołu) zawitały dzieci z przedszkola Elfik oraz z przedszkola z Zabrza. Kierownik Zespołu, zaprezentował siedzibę oraz po krótce wprowadził dzieci w świat folkloru. Przedszkolaki miały okazję dowiedzieć się co oznacza kolor pióropusza na górniczym czako (tradycyjne górnicze nakrycie głowy).

Dodatkowo dzieci mogły zajrzeć do garderoby, gdzie mogły obejrzeć pełne kostiumy (zarówno damskie jak i męskie), a także przymierzyć elementy i nakrycia głowy. Dziewczynkom szczególnie przypadły do gustu śląskie korony i wianki krakowskie.