Przejdź do menu Przejdź do treści

Wyróżnienie dla Silesian na OFT im. Michała Kosińskiego

W dniach 29 września do 1 października odbył się Ogólnopolski Festiwal Tańca im. Michała Kosińskiego, w którym wzięły udział 4 zespoły - laureaci. Wśród tych zespołów znalazł się Zespół Pieśni i Tańca "Silesianie", który dzięki tańcom z regionu Śląska oraz Krakowa zakwalifikował się do finału.

30 września na sali widowiskowej Puławskiego Ośrodka Kultury "Dom Chemika" odbył się konkurs konkursowy, gdzie tancerki i tancerze rywalizowały o tytuł Grand PRIX. Po koncercie na uczestnicy festiwalu mieli okazję wziąć udział w warsztatach, a następnie w spotkaniu integracyjnym.

Kolejnego dnia jurorzy fesiwalu, jako prelegenci, poprowadzili konferencję naukową. Tematem przewodnim konferencji był krakowiak. Michał Nowak, reprezentat Silesian, miał swój udział w tym wydarzeniu. Razem z koleżanką z kursu instruktorskiego tworzył parę pokazową.

Na koncercie galowym, po zaprezentowaniu się wszystkich laureatów, został ogłoszony zwycięzca festiwalu. Z rąk przewodniczącego Polskiej Sekcji CIOFF, Zespół Pieśni i Tańca otrzymał wyróżnienie za prezentacje programu "Barwy Śląska"

Udział w finale oraz uzyskanie wyróżnienia od Jury jest niezwykłym sukcesem, ponieważ organizatorzy nie zakładali przyznawania nagród poza tytułem Grand PRIX, a do tego wyróżniony został tylko Zespół z Uniwersytetu Ekonomicznego w Katowicach.

Serdecznie gratulujemy sukcesu!

 

Dołącz do nas

Akredytacje i partnerzy

logotyp efmd
logotyp ceeman
logotyp hr
logotyp cima
logotyp eaie
logotyp bauhaus4
logotyp progres3