XI Ogólnopolski Konkurs Tańca Śląskiego "TROJAK 2018"

IX Ogólnopolski Konkurs Tańca Śląskiego
„TROJAK 2018” 23.11.2018 r.


zorganizowane przez:

  • Uniwersytet Ekonomiczny w Katowicach
  • Zespół Pieśni i Tańca „Silesianie” Uniwersytetu Ekonomicznego w Katowicach,

Współorganizatorzy:
Stowarzyszenie Folklorystyczne „Silesianie”

 

Projekt został objęty mecenatem Miasta Katowice.

Patronat honorowy objęli:

  • JM Rektor Uniwersytetu Ekonomicznego w Katowicach dr hab. Robert Tomanek, prof.       UE
  • Prezydent Miasta Katowice Marcin Krupa

 

Sponsorzy i partnerzy:

  • Komisja ds. Tańców Polskich Polskiej Sekcji Międzynarodowej Rady Stowarzyszeń Folklorystycznych, Festiwali i Sztuki Ludowej (C.I.O.F.F.)
  • Agencja reklamy i promocji „Sympressa”
  • SC CARGO
  • AKCES DANCE Kraków
  • Czarna Róża Art
  • MASTER – Odpady i Energia
  • STL Martyna Guba – Fabryka Warsztatów
  • Biuro Rachunkowe Marcin Kołtun
  • Przy plaży – Luksusowe apartamenty – Krynica Morska

Patronat medialny:

  • TVP3 Katowice

 

 

W IX Ogólnopolskim Konkursie Tańca Śląskiego „ TROJAK 2018” w grupie HOBBY i ZESPÓŁ wzięło udział:
- (pary+ trójki+ pokaz = 243 osób)
- w kategorii trójek - 183  tancerzy
- w kategorii par – 140 tancerzy
- w pokazach wzięło udział – 8 tancerzy z Szkoły podstawowej nr 6 specjalnej z Katowic
- Ilość instruktorów przygotowujących tancerzy – 24 osoby
- Ogólna liczba osób uczestniczących w konkursie (uczestnicy, widzowie, wolontariusze,) –  ok 500 osób

20 ośrodków kulturalno-oświatowych:

  • Dziecięcy Zespół Pieśni i Tańca „Siemianowice” Siemianowickiego Centrum Kultury z Siemianowic
  • II LO z oddz. Dwujęzycznymi im. Marii Konopnickiej z Katowic
  • Makkrzesany z Katowic
  • Miejskie Centrum Kultury im. Henryka Bisty z Rudy Śląskiej
  • Młodzieżowy Dom Kultury nr 1 im. Artystów Rodu Kossaków z Tych
  • Młodzieżowy Ośrodek Pracy Twórczej Zespół Folklorystyczny „Dąbrowa” z Dąbrowy Górniczej
  • Niekrzesani z Katowic
  • Szkoła Podstawowa nr 1 im. Janusza Korczaka z Chorzowa
  • Szkoła Podstawowa nr 1 im. Miłośników Ziemi Śląskiej z Świętochłowic
  • Szkoła Podstawowa nr 8 im. Jana III Sobieskiego z Świętochłowic
  • Zespól Pieśni i Tańca „Strzecha” im. Joli Rymszy Raciborskie Centrum Kultury z Raciborza
  • Zespól Pieśni i Tańca „Tysiąclatki” Młodzieżowego Domu Kultury w Zespole Szkół i Placówek nr 2 z Katowic
  • Zespół Folklorystyczny „Ślązaczek” Pałac Młodzieży Katowice
  • Zespół Pieśni i Tańca „Sari” Miejskiego Ośrodka Kultury w Żorach
  • Zespół Pieśni i Tańca „Siemianowice” Siemianowickiego Centrum Kultury z Siemianowic
  • Zespół Pieśni i Tańca „Beskid” Miejski Dom Kultury Włókniarzy z Bielska-Białej
  • Zespół Szkolno-Przedszkolny nr 4 z Katowic
  • Zespół Pieśni i Tańca "Silesianie" Uniwersytetu Ekonomicznego w Katowicach
  • Zespół Szkół Społecznego Towarzystwa Oświatowego Szkoła Podstawowa im Josepha Conrada Korzeniowskiego z Tych
  • Zespół Tańca Ludowego „Perła Warmii” – Lidzbarski Dom Kultury z Lidzbarka Warmińskiego

 

Tancerzy oceniało 5 osobowe jury oraz sędzia skrutiner:

  • Ilona Pułkownik – sędzia główny
  • Gabriel Czapla
  • Adrian Kulik
  • Renata Rak
  • Tomasz Dworak
  • Małgorzata Pawlik – sędzia skrutiner

Konkurs rozegrano w 6 kategoriach wiekowych w parach i w 4 kategoriach wiekowych w trójkach od 6 do powyżej 56 lat.

 

Serdecznie pozdrawiam

Jerzy Stasica