Przejdź do menu Przejdź do treści

2. Dzień Biznesu dla Młodych

13. listopada ruszył Światowy Tydzień Przedsiębiorczości. Z tej okazji w murach naszego Uniwersytetu odbył się 2. Dzień Biznesu dla Młodych, który zainaugurował Prorektor ds. Edukacji i Internacjonalizacji, prof. dr hab. Sławomir Smyczek. W tym roku gościliśmy ponad 200. uczniów szkół średnich z różnych regionów naszego województwa.

Druga edycja "Dnia Biznesu dla Młodych", adresowana była do wybranych, współpracujących z Uniwersytetem szkół ponadgimnazjalnych. W trakcie wydarzenia, organizowanego przez Biuro Komunikacji, nasi goście mieli okazję zdobyć wiedzę na temat organizacji wydarzeń, internacjonalizacji oraz przedsiębiorczości.

Wydarzenie zainaugurował Prorektor ds. Edukacji i Internacjonalizacji, prof. dr hab. Sławomir Smyczek. Następnie wystąpiła Marta Cała-Sturzbecher z Agencja Marketingowej "Moma", która wygłosiła wykład pt.: "Event dobrze zorganizowany, czyli co przygotować i jak zrealizować, aby wydarzenie okazało się sukcesem".

Kolejną prelegentką była Edyta Lachowicz-Santos, Dyrektor Biura Komunikacji Uniwersytetu Ekonomicznego w Katowicach, która opowiedziała uczestnikom m.in. o tym jak doświadczenie międzynarodowe zmienia życie oraz co to jest internacjonalizacja. 

Ostatnim prowadzącym był dr Bartłomiej Gabryś, nauczyciel akademicki Uniwersytetu Ekonomicznego w Katowicach, który poruszył tematykę przedsiębiorczości oraz tego, w jaki sposób rozpocząć swoją karierę biznesową. Pod koniec rozstrzygnięty został konkurs z nagrodami od Uczelni i partnerów: Egurrola Dance Studio, Nissan Japan Motors, Teatr Rozrywki w Chorzowie oraz Coffee Lovers.

Zachęcamy do obejrzenia galerii zdjęć.

Dzień Biznesu 2018

Dołącz do nas

Akredytacje i partnerzy

logotyp efmd
logotyp ceeman
logotyp hr
logotyp cima
logotyp eaie
logotyp bauhaus4
logotyp progres3