Cykl wykładów i warsztatów dla uczniów klas II i III w Żorach

W ubiegłym tygodniu pracownicy Uniwersytetu Ekonomicznego w Katowicach dr Ewa Wójcik i dr Piotr Hanus gościli w Zespole Szkół w Żorach im K. Miarki, gdzie przeprowadzili cykl wykładów i warsztatów dla uczniów klas II i III.

Klasy dwujęzyczne wzięły aktywny udział w zajęciach w j. angielskim na temat "The Banking System in the Economy" oraz "Work and Employment in the Digital Age". Uczniowie poznali m.in. historię pieniądza, zasady funkcjonowania systemu bankowego, a także trendy na rynku pracy, zmiany związane z digitalizacją i upowszechnieniem technologii oraz ćwiczyli specjalistyczne słownictwo.

Wykłady i warsztaty w j. polskim dotyczyły roli logistyki we współczesnych realiach gospodarczych. Temat "Logistyka i jej znaczenie we współczesnym świecie" poruszał zagadnienia dotyczące zarówno istoty logistyki, jej znaczenia w codziennej działalności przedsiębiorstw oraz trendów i tendencji rozwojowych związanych z przyszłością logistyki.