Finał letniej edycji programów edukacyjnych dla dzieci

22 maja 2022 r. w murach Uniwersytetu Ekonomicznego w Katowicach odbył się Finał XXVIII letniej edycji Ekonomicznego Uniwersytetu Dziecięcego (EUD). Podczas ostatnich zajęć studenci przystąpili do testu wiedzy ekonomicznej, który składał się z 15 pytań zamkniętych jednokrotnego wyboru z zakresu tematyki zrealizowanej w trakcie całego semestru. Pytania do testu przygotowali Prowadzący zajęcia.

Do testu przystąpiły dzieci ze śląskich szkół podstawowych z Katowic (m.in. Zespół Szkolno-Przedszkolny nr 14, Szkoła Podstawowa nr 38 im. Józefa Nowary, Szkoła Podstawowa nr 66, Szkoła Podstawowa nr 59 im. Jana Matejki w Katowicach, Szkoła Podstawowa nr 17 im. Tadeusza Kościuszki), Mysłowic (m.in. Szkoła Podstawowa nr 14, Szkoła Podstawowa nr 13), Rudy Śląskiej (m.in. Szkoła Podstawowa 25), Bytomia (m.in. Szkoła Podstawowa nr 3 w Bytomiu, Zabrzu (m.in. Szkoła Podstawowa nr 1 „Nowa Szkoła), Rybnika (Szkoła Podstawowa nr 13), Knurowie (Szkoła Podstawowa nr 1), Tychów (m.in. Szkoła Podstawowa nr 4, Szkoła Podstawowa nr 40) i Zawiercia (Szkoła Podstawowa nr 9 im. Marii Dąbrowskiej, Szkoła Podstawowa nr 6).

Wśród zwycięzców po zaciętej dogrywce wyłoniono trzech Najlepszych Studentów EUD, przyznając I, II i III miejsce. Laureatami edycji w semestrze letnim 2022/23 zostali:

• Joanna Wysocka (Szkoła Podstawowa Towarzystwa Ewangelickiego w Cieszynie),
  • Jakub Płoński (Szkoła Podstawowa nr 8 w Świętochłowicach),
  • Mikołaj Martynów (Szkoła Podstawowa nr 54 w Katowicach).

Przyznano również wyróżnienia w postaci bonów upominkowych, a otrzymali je:

• Milena Dąbrowska (Szkoła Podstawowa nr 7 w Żorach),
  • Emilia Kempa (Szkoła Podstawowa nr 45 Sosnowiec),
  • Natalia Przechrzta (Szkoła Podstawowa nr 7 w Mikołowie).

Dogrywkę poprowadził dr hab. Robert Wolny, prof. UE - Prorektor ds. Rozwoju i Współpracy z Otoczeniem, który wręczył zwycięzcom nagrody i pogratulował wszystkim najmłodszym studentom udziału w programie, zapraszając na kolejną edycję.

Zwycięzcy otrzymali atrakcyjne nagrody rzeczowe. Za zajęcie miejsca na podium i uzyskanie tytułu Najlepszego Studenta Ekonomicznego Uniwersytetu Dziecięcego w Katowicach nagrodzeni otrzymali czytnik PocketBook oraz bony podarunkowe.

Nagrody ufundowali: Fundacja  Promocji i Akredytacji Kierunków Ekonomicznych                            w Warszawie oraz Uniwersytet Ekonomiczny w Katowicach.

Serdecznie gratulujemy!

Finał edycji zimowej EUD poprowadziła Katarzyna Franke - koordynator EUD, Kierownik Centrum Kształcenia przez Całe Życie.

Ostatni wykład i warsztat dla najmłodszych nt. "Technologie w nowoczesnym biznesie" poprowadził mgr Szymon Głowania z Katedry Uczenia Maszynowego.

Program edukacyjny dla najmłodszych realizowany przez UE w Katowicach był promowany na kanale TVP Katowice w programie "Pokój na poddaszu".