Finał Ligi Młodych Logistyków organizowanej przez UE Katowice

Z początkiem czerwca odbył Finał Ligi Młodych Logistyków - konkursu organizowanego przez Uniwersytet Ekonomiczny w Katowicach. Troje uczniów klasy 3 o profilu technik logistyk z Zespołu Szkół Nr 3 w Ostrowcu Świętokrzyskim zostało docenionych przez Kapitułę Konkursową zajmując 3 miejsce na podium.


Zdjęcie przedstawia trójkę laureatów konkursu.
Źródło: ostrowiecka.pl

 

Liga Młodych Logistyków jest autorskim projektem Naukowego Koła Logistyki DIALOG, działającego przy Katedrze Logistyki Uniwersytetu Ekonomicznego w Katowicach, a tegoroczna edycja jest już trzecią odsłoną Konkursu. Jest on kierowany do uczniów szkół ponadgimnazjalnych, kształcących się w zawodach technik logistyk lub technik spedytor, a jego główny cel stanowi pogłębianie wartości merytorycznych uczestników jak i studentów, a także promocja naszej uczelni. Jest to nowa marka wśród inicjatyw tego typu. LML urozmaica w sposób edukacyjny codzienny tok dnia oraz nauki szkolnej. Pozwala uczniom na realizowanie swojej pasji oraz pogłębianie wiedzy z zakresu logistyki

W tegorocznej edycji konkursu uczestniczyli reprezentanci 94 szkół z całej Polski. Spośród 10 grup finalistów znalazła się również trójka reprezentantów z Zespołu Szkół Nr 3 w Ostrowcu Świętokrzyskim: Aleksandra Kocjan, Paweł Starachowski oraz Dawid Wójtowicz.

Uczniowie przygotowali obszerną pracę, w której przedstawili swój innowacyjny punkty widzenia "Smart City" z wykorzystaniem inteligentnego systemu transportowego (ITS) w wybranym przez siebie mieście (Warszawa) i stworzyli obszerną pracę na ten temat.

Kapituła Konkursowa doceniła pomysłowość i pracowitość uczniów THM przyznając im 3 miejsce na podium.

Więcej informacji na stronie nkl.ue.katowice.pl oraz na Facebooku