Finał programu Ekonomia dla Liceum i Technikum

W dniu 9 stycznia br. młodzież szkół średnich uczestniczyła w ostatnich zajęciach autorskiego programu Uniwersytetu Ekonomicznego w Katowicach – Ekonomia dla Liceum i Technikum. W zimowej edycji programu udział wzięło ponad 50 uczestników.

W edycji zimowej programu Ekonomia dla Liceum i Technikum udział wzięło ponad 50 uczestników ze szkół średnich min. uczniowie II LO im S. Żeromskiego w Dąbrowie Górniczej, III LO w Jaworznie, III LO im. A. Mickiewicza w Katowicach, ZSTiO nr 4 im. J. Śniadeckiego w Chorzowie, II LO im. E. Plater w Sosnowcu, II LO im. H. Malczewskiej w Zawierciu, Zespół Szkół Gastronomiczno - Hotelarskich i LO im. S. Żeromskiego w Bytomiu, ZS nr 2 im. J. Tischnera w Żorach, Zespół Szkół Mechaniczno – Elektrycznych im. T. Kościuszki w Rybniku oraz ZS nr 4 im. J. Groszkowskiego w Tychach.

W semestrze zimowym 2022/23 uczniowie uczestniczyli w wykładach i warsztatach nt. ekonomii, bezpieczeństwa w sieci, systemu finansowego i mediów społecznościowych. Zajęcia prowadzili pracownicy Uniwersytetu Ekonomicznego w Katowicach oraz praktycy biznesu.

Na zakończenie edycji ELIT uczestnicy wzięli udział w warsztatach nt. "Mastering skills in asychronous digital communication - Workshop: Teacher's dream - a well-written student's e-mail". Warsztaty poprawdziły: dr Anna Losa-Jonczyk oraz dr hab. Monika Wieczorek-Kosmala, prof. UE w ramach podsumowania międzynarodowego projektu DANTE (Digital Area for Networking Teachers and Educators, no 2020-1-CZ01-KA226-HE-094368), finansowanego ze środków programu Erasmus+. Od zespołu realizującego projekt DANTE uczestnicy ELIT otrzymali na zakończenie warsztatów upominki.

Na zakończenie edycji uczestnicy otrzymali Certyfikaty ukończenia edycji zimowej programu ELiT.

Zapraszamy do udziału w kolejnej edycji programu, rekrutację rozpoczynamy w lutym.

Szczegóły dotyczące programu znajdują się na stronie ue.katowice.pl.