Przejdź do menu Przejdź do treści

Finał zimowej edycji Ekonomicznego Uniwersytetu Dziecięcego [zobacz wideo]

19 grudnia 2022 r. odbył się finał zimowej edycji programu edukacyjnego Ekonomicznego Uniwersytetu Dziecięcego (EUD) dla najmłodszych studentów.

Ostatni wykład z edycji zimowej 2022/23 przygotowała dr Justyna Brzezińska, pracownik Katedry Analiz Gospodarczych i Finansowych. Tematem zajęć były "Pieniądze w gospodarce" w trakcie których najmłodsi studenci wzięli udział w warsztatach nt. analizy obiegu pieniądza na przykładzie bawełnianej koszulki, skórzanych butów i choinki. Uczestnicy w kreatywny sposób rozwikłali drogę produktu. 

Podczas ostatniego spotkania studenci przystąpili do testu wiedzy ekonomicznej, który dotyczył zakresu tematyki zrealizowanej w trakcie całego semestru. Do testu przystąpiło ponad 50 dzieci ze śląskich szkół podstawowych oraz uczniowie z Publicznej Szkoły Podstawowej im. Gen. Wł. Sikorskiego z Woli Baranowskiej (woj. podkarpackie). Uczniowie podkarpackiej szkoły dołączyli do programu w edycji online i kontynuują udział również w zajęciach stacjonarnych, pokonując prawie 300 km. 

Trudno było wyłonić laureata i po zaciętej dogrywce wyłoniono trzech Najlepszych Studentów EUD, przyznając I, II i III miejsce oraz wyróżnienia. 

W serii dodatkowych pytań dzieci zmierzyły się z trudnym wyzwaniem, gdyż szacowały w procentach poziomy bezrobocia w Polsce, inflacji, a także  kurs euro, jakie odnotowano w grudniu bieżącego roku. Dogrywkę przeprowadził Prorektor ds. Rozwoju i Współpracy z Otoczeniem, dr hab. Robert Wolny, prof. UE. 

Laureatami edycji zimowej Ekonomicznego Uniwersytetu Dziecięcego zostali:

  • I miejsce Maria Mazur
  • II miejsce Dawid Babula
  • III miejsce Jakub Zając 

Wyróżnienia otrzymali: 

Joanna Wysocka, Mikołaj Martynów oraz Szymon Wierzbicki

Zwycięzcy, uzyskując podium otrzymali atrakcyjne nagrody rzeczowe - tablety i bony podarunkowe, natomiast wyróżnionym przyznano bony podarunkowe. Fundatorami przyznanych nagród są Fundacja Promocji i Akredytacji Kierunków Ekonomicznych w Warszawie oraz Uniwersytet Ekonomiczny w Katowicach. 

Finał edycji EUD poprowadziła Katarzyna Franke – koordynator EUD, kierownik Centrum Kształcenia przez Całe Życie. 

Rekrutacja na kolejna edycje programu rozpocznie się w lutym 2023.

Więcej informacji nt. programów na stronie: www.uniwersytet-dzieciecy

Dołącz do nas

Akredytacje i partnerzy

logotyp efmd
logotyp ceeman
logotyp hr
logotyp cima
logotyp eaie
logotyp bauhaus4
logotyp progres3