Inauguracja letniej edycji programów edukacyjnych

14 marca 2022 r. rozpoczęła się inauguracja letniej edycji bezpłatnych programów edukacyjnych - Ekonomicznego Uniwersytetu Dziecięcego (EUD) oraz autorskiego programu Uniwersytetu - Ekonomii dla Liceum i Technikum (ELiT).

Najmłodsi studenci Ekonomicznego Uniwersytetu Dziecięcego uczestniczyli w zajęciach nt.: "Marketingu internetowego", który poprowadził dr hab. Michał Kucia, pracownik Katedry Rynku i Konsumpcji. Podczas zajęć młodzi studenci dowiedzieli się m.in. czym różnią się działania marketingowe w Internecie od działań tradycyjnych, oraz czym jest wirtualizacja produktu, a czym efekt usieciowienia.

Równolegle do prowadzonych zajęć dla dzieci odbyło się spotkanie dla rodziców, którzy uczestniczyli w wykładzie pt. "Wychowanie do sukcesu" autorstwa dra Rafała Aleksandrowicza, psychologa w nurcie behawioralnym, terapeuty i superwizora edukacyjnego.

Uczniowie szkół średnich w ramach programu edukacyjnego ELiT zapoznali się z zagadnieniem wizerunku oraz jego wpływu na osiągnięcie sukcesu. Prowadzącą spotkanie była Izabela Jakubiak, dyplomowana kreatorka wizerunku i licencjonowana kolorystka, freelancerka.

Zajęcia odbyły się w formie zdalnej za pośrednictwem Microsoft Teams oraz Google Meet. Dzięki tej formie zajęć w spotkaniach online uczestniczą uczniowie z odległych szkół podstawowych i średnich min. z Liceum Ogólnokształcącego w Wolbromiu oraz Szkoły Podstawowej w Woli Baranowskiej. Kolejne spotkania odbędą się hybrydowo. Spotkania moderowane były przez pracowników Centrum Kształcenia przez Całe Życie.

Projekt edukacyjny EUD jest prowadzony przy współpracy z Fundacją Promocji i Akredytacji Kierunków Ekonomicznych w Warszawie. Natomiast program ELiT jest autorskim programem Uniwersytetu Ekonomicznego w Katowicach.