Olimpiada Przedsiębiorczości na Uniwersytecie Ekonomicznym

W dniach 3 i 10 marca 2022 r. odbyły się eliminacje okręgowe XVII już edycji ogólnopolskiej Olimpiady Przedsiębiorczości. Konkurs organizowany od 2005 r. jest jedną z największych olimpiad przedmiotowych w kraju. W tegorocznej edycji udział wzięło ponad 4000 młodych ludzi zainteresowanych przedsiębiorczością i zarządzaniem, ze szkół średnich z całej Polski. Hasło przewodnie XVII edycji Olimpiady brzmi "Strategie inwestowania na rynku kapitałowym".

Olimpiada Przedsiębiorczości opiera się na współzawodnictwie, podczas którego oceniane są wiedza z zarządzania i przedsiębiorczości, umiejętności oraz postawy przedsiębiorcze. Stąd - oprócz testu sprawdzającego wiedzę teoretyczną i rozwiązywanego przez uczestników 3 marca - w kolejnym etapie 10 marca pięćdziesięcioro uczestników w każdym okręgu, którzy zdobyli największą liczbę punktów w teście zmierzyło się z zadaniami sytuacyjnymi.

W tym roku zawody okręgowe we wszystkich uczelniach ekonomicznych odbywały się zdalnie. W Uniwersytecie Ekonomicznym w Katowicach uczestnicy prezentowali rozwiązania przed komisją łączącą się z zespołami z uczelni. Pięcioosobowe zespoły zawodników były oceniane przez Komisję Okręgową w składzie: prof. Wojciech Dyduch (przewodniczący Komitetu Okręgowego), prof. Grzegorz Głód, dr Bartłomiej Gabryś, dr Adam Lejman-Gąska (jurorzy). Od strony organizacyjnej konkurs wspierali mgr Łucja Waligóra, mgr Krzysztof Wąsek, mgr Magdalena Dominiczewska (koordynatorzy organizacyjni) oraz mgr Małgorzata Bakalarska-Dyduch (Sekretarz Komitetu Okręgowego i ogólny koordynator olimpiady). Oprócz poprawności merytorycznej, oryginalności pomysłów i możliwości wdrożenia rozwiązań, komisja oceniała dynamikę pracy zespołowej, walory prezentacji i umiejętności przekonania zawodników do swoich rozwiązań.

Do finału, który odbędzie się 7 kwietnia br. w Warszawie, zaproszonych zostanie 16 osób z okręgu katowickiego. Uczestnicy Olimpiady Przedsiębiorczości walczą o miejsca na studiach na Uniwersytecie Ekonomicznym w Katowicach oraz atrakcyjne nagrody rzeczowe.

Trzymamy kciuki za naszych olimpijczyków i mamy nadzieję na spotkanie ich na zajęciach w następnym roku akademickim!

Szczegółowe informacje na stronie Olimpiady: www.olimpiada.edu.pl.