Przedstawiciele Uczelni z wizytą w Zespole Szkół Nr 1 w Olkuszu

Dnia 28 marca 2023 r. przedstawiciele Uniwersytetu Ekonomicznego w Katowicach gościli w Zespole Szkół Nr 1 im. Stanisława Staszica w Olkuszu. Wizyta odbywała się na zaproszenie Szkoły w związku z organizowanym w Szkole Tygodniem Kariery Logistyka '2023. Należy podkreślić, że Szkoła według rankingu Perspektyw posiada zaszczytny tytuł "Najlepsze Technika – Srebrna Szkoła 2023" i kształci m.in. w zawodach Technik Logistyk oraz Technik Logistyk - oddział przygotowania wojskowego (specjalność - logistyka w służbach mundurowych).

Na wstępie, przybyłych gości powitała mgr Dagmara Chorzępa, gospodarz spotkania.

Następnie, podczas wizyty przedstawicieli naszego Uniwersytetu w Zespole Szkół Nr 1 w Olkuszu uczniowie Technikum Logistycznego mogli zapoznać się z ofertą Uczelni i kierunkami logistycznymi realizowanymi w naszej Uczelni - tę część prezentacji przedstawiła dr Edyta Abramek z Katedry Informatyki.

Kolejno uczniowie wysłuchali wykładu mgr Moniki Kamińskiej z Katedry Logistyki Ekonomicznej, nt. "Nowoczesne technologie w logistyce" prezentującego liczne przykłady zastosowań nowoczesnych rozwiązań stosowanych w gospodarce magazynowej oraz transporcie, a także czekające nas w przyszłości rozwiązania usprawniające pracę pracowników branży TSL (Transport-Spedycja-Logistyka).

Po wykładzie był czas na chwilę oddechu w ramach sesji pytań i odpowiedzi. Następnie dr Edyta Abramek z Katedry Informatyki w ramach prelekcji, nt. "Systemy ERP w logistyce" przedstawiła zmiany, jakie zaszły w rozwoju nowoczesnych systemów informatycznych klasy ERP w logistyce.

Podsumowując warto przypomnieć, iż Uczelnia zawarła umowę o współpracy ze Szkołą Nr 1 im. Stanisława Staszica w Olkuszu w dniu 1 marca 2016 roku. W związku z tym obchodzimy w tym roku już 7 rocznicę współpracy naszej Uczelni ze Szkołą.

Dziękujemy za pomoc w organizacji wydarzenia:

• po stronie Szkoły: Dyrektor Szkoły mgr inż. Aldonie Nowickiej oraz mgr Dagmarze Chorzępie, a także uczestnikom wykładu - uczniom Zespołu Szkół Nr 1 im. Stanisława Staszica w Olkuszu,
  • po stronie Uczelni: dr Krzysztofowi Niestrojowi, prof. UE z Katedry Logistyki Ekonomicznej, mgr Monice Kamińskiej z Katedry Logistyki Ekonomicznej oraz działowi promocji, dr Agnieszce Put, Angelice Gagracz i Mateuszowi Lip oraz dr Edycie Abramek z Katedry Informatyki.