Świąteczne spotkanie słuchaczy Uniwersytetu Ekonomicznego Trzeciego Wieku

W czwartek 16 grudnia 2021 r. w auli A o godz. 17:00 odbyło się świąteczne spotkanie dla słuchaczy Uniwersytetu Ekonomicznego Trzeciego Wieku. Specjalnie na tę okazję został przygotowany program artystyczny oraz wykład.

Zgromadzonych na sali seniorów w świąteczny nastrój wprowadził Chór Uniwersytetu Ekonomicznego w Katowicach, który zaśpiewał trzy polskie kolędy: "Lulajże, Jezuniu" (opr. Józef Świder), "Ach ubogi żłobie" (opr. Michał Brożek) oraz "Dzisiaj w Betlejem" (arr. Henryk Jan Botor)  pod dyrekcją dyrygenta Michała Brożka. Następnie grupa uczestników zajęć tanecznych, zaprezentowała układ taneczny z choreografią Konrada Bilskiego do znanej piosenki świątecznej "All I Want For Christmas Is You" (Maria Carey).

Po występach artystycznych głos zabrał Prorektor ds. Rozwoju i Współpracy z Otoczeniem dr hab. Robert Wolny, prof. UE, który zwrócił się do słuchaczy z przygotowanym słowem na czas zbliżających się świąt:

pamiętajmy

wigilijna noc nadeszła
rozpoczyna nasze Święta
byle noc ta była cicha
byle noc ta była święta

pamiętajmy o wieczerzy
aby przy niej się weselić
i nie myśleć już o sobie
a z wędrowcem się podzielić

pamiętajmy o rodzinie
aby zawsze dużo dawać
i nie chodzi o podarki
ale o to by rozmawiać

pamiętajmy o zadumie
Święta to najlepszy czas
nie przechodźmy obojętnie
bo tak samo miną nas

pamiętajmy o miłości
nią lubimy się napawać
nie czekajmy na nią ciągle
ale śpieszmy się ją dawać

Robert G. Wolny

 

Słuchacze wysłuchali również wykładu w iście świątecznym nastroju pt. "Jako Wilijo, taki rok". Na temat tradycji, zwyczajów i przepowiedni śląskich w okresie Świąt Bożego Narodzenia opowiadała, prezentując odświętny strój śląski, Barbara Kowaczek-Jędrusik, edukator regionalny.

Na świątecznym spotkaniu najstarsi studenci UE otrzymali upominek świąteczny w postaci płyty muzycznej z serii Akademia Muzyczna wyd. 7 "Jeszcze Polska nie zginęła", która została przygotowana z okazji obchodów Jubileuszu 85-lecia Uniwersytetu Ekonomicznego w Katowicach.

Na zakończenie życzenia zdrowia i świąt pełnych wiary, nadziei i miłości złożyła Katarzyna Franke, Kierownik Centrum Kształcenia przez Całe Życie.