Przejdź do menu Przejdź do treści

Uroczyste podpisanie umowy partnerskiej z V Liceum Ogólnokształcącym w Bielsku-Białej

12 grudnia br. o godz. 12:30 w Auli CNTI odbyło się uroczyste podpisanie umowy partnerskiej z V Liceum Ogólnokształcącym w Bielsku-Białej. Podpisana umowa dotyczy podejmowania wspólnych działań, takich jak: tutoria dla najzdolniejszych uczniów V LO, realizowanych przez kadrę naukową uczelni czy udział w warsztatach i szkoleniach organizowanych przy współpracy podmiotów. W wydarzeniu wziął udział Prorektor ds. Edukacji i Współpracy Międzynarodowej prof. dr hab. Sławomir Smyczek oraz Dagmara Piskorz, Dyrektor Centrum Marketingu. Wydarzeniu towarzyszył wykład pt. "System finansowy jako krwiobieg pieniądza w gospodarce rynkowej", który wygłosił dr Witold Gradoń.

Uroczystość podpisania umowy partnerskiej z V Liceum Ogólnokształcącym w Bielsku-Białej poprowadziła Dagmara Piskorz, Dyrektor Centrum Marketingu, która przedstawiła zgromadzonym gościom przedstawicieli Liceum oraz naszego Uniwersytetu.

Na początek głos zabrał prof. dr hab. Sławomir Smyczek, który powitał zgromadzonych w Auli gości:

"Blisko, międzynarodowo, przez całe życie - hasło programowe Uniwersytetu wskazuje, że aspekt umiędzynarodowienia jest bardzo ważny. Staramy się być oknem na świat dla naszych studentów, wykładowców, pracowników, ale też bardzo ważne jest dla nas hasło - "blisko", ponieważ 80% naszych studentów, to właśnie studenci, którzy są z naszego regionu (...). Pozostałe 20% to studenci innych regionów kraju, ale także zza granicy. Staramy się, abyście państwo nie tylko zdobyli tę wiedzę, która będzie Wam niezbędna na rynku biznesowym, ale także abyście nauczyli się współpracować w środowisku międzynarodowym. Niezwykle cieszę się, że dzisiaj podpisujemy umowę z Waszym Liceum, ponieważ bardzo zależy nam na ścisłej współpracy ze szkołami średnimi. Wierzymy, że to może być z wymienną korzyścią dla Was, bo z jednej strony to my możemy podzielić się naszą wiedzą, zainspirować Was, ale też z drugiej strony od Państwa dostajemy informacje, czego młodzież potrzebuje i jak my potem te diamenty jesteśmy w stanie oszlifować, abyście byli Państwo atrakcyjni na rynku pracy."

Następnie głosu udzielił Dyrektor V Liceum Ogólnokształcącego w Bielsku-Białej - mgr inż. Marek Myśliński, który na sam początek zacytował Plutarcha - "Z wszystkich ludzkich rzeczy tylko wiedza jest nieśmiertelna". 

"Od wielu stuleci uczelnie wyższe są swoistymi świątyniami wiedzy i nauki, gdzie ta nieśmiertelność realizuje się poprzez poznawanie i twórcze rozumienie świata oraz poprzez poszukiwanie prawdy prowadzone przez profesorów i studentów. Jako szkoła średnia, chcielibyśmy jak najwięcej skorzystać z tego wspaniałego przywileju uczelni. Ten dzień jest dowodem na to, że zbliżenie edukacji szkół średnich i wyższych jest możliwe i daje dużo nadziei na przyszłość. Dzisiaj nasza szkoła aktywnie rozszerzy listę współpracujących z nią instytucji. Do grona partnerów V Liceum Ogólnokształcącego dołączy Uniwersytet Ekonomiczny w Katowicach. Umowa obejmuje szereg działań, m.in tutoria dla najzdolniejszych uczniów V LO, realizowaną przez kadrę naukową uczelni, udział w warsztatach i szkoleniach organizowanych przy współpracy naszych placówek. Aktywna współpraca z Uniwersytetem Ekonomicznym już trwa, czego przykładem są warsztaty dla naszych uczniów. Władze Uczelni oraz Dyrekcja szkoły zachęcone dotychczasowymi działaniami postanowiły nadać im oficjalną formę. Umowa ta pozwoli na popularyzację nauki. Cieszę się, że V Liceum Ogólnokształcące dołączy do zaszczytnego grona instytucji współpracujących z Uniwersytetem Ekonomicznym w Katowicach. [...]". - mówił mgr inż. Marek Myśliński.

Po uroczystych przemówieniach prof. dr hab. Sławomira Smyczka oraz mgr inż. Marka Myślińskiego została podpisana wspomniana umowa partnerska między Uniwersytetem, a V Liceum Ogólnokształcącym.

Kolejno Dyrektor Centrum Marketingu, Dagmara Piskorz przedstawiła zgromadzonym uczniom Uczelnię oraz jej ofertę edukacyjną. Nasi goście otrzymali również drobne upominki od Uniwersytetu Ekonomicznego w Katowicach. 

Na sam koniec zgromadzonym gościom dr Witold Gradoń wygłosił wykład pt. "System finansowy jako krwiobieg pieniądza w gospodarce rynkowej".

Dołącz do nas

Akredytacje i partnerzy

logotyp efmd
logotyp ceeman
logotyp hr
logotyp cima
logotyp eaie
logotyp bauhaus4
logotyp progres3