Warsztaty podatkowe w I LO w Gliwicach

27 marca 2023 r. mgr Maciej Tuszkiewicz z Katedry Informatyki i Rachunkowości Międzynarodowej, przeprowadził w I Liceum Ogólnokształcącym Dwujęzycznym im. Edwarda Dembowskiego warsztaty z uczniami klas przygotowującymi się do matury międzynarodowej w ramach zajęć z przedsiębiorczości.

W toku warsztatów uczniowie poznali podstawowe zagadnienia związane z podatkami oraz ubezpieczeniami społecznymi, by następnie wspólnie uzupełniać deklaracje podatkowe dotyczące podatku od spadków i darowizn, podatku od nieruchomości i podatku od czynności cywilnoprawnych. Na koniec odbyła się gorąca dyskusja na temat zasad oraz korzyści prowadzenia działalności nierejestrowanej.

Warsztaty są wynikiem podpisania umowy o współpracę między Uczelnią a I LO w Gliwicach, na mocy której Maciej Tuszkiewicz został ustanowiony Opiekunem Liceum z ramienia Uczelni.