Wizyta dzieci z SP w Zabrzegu

10 czerwca br. na Uniwersytecie Ekonomicznym w Katowicach gościliśmy uczniów ze Szkoły Podstawowej im. Ks. Józefa Londzina w Zabrzegu. Naszych gości oficjalnie przywitał Prorektor ds. Edukacji i Współpracy Międzynarodowej prof. dr hab. Sławomir Smyczek, następnie dzieci wraz z opiekunami rozpoczęły wycieczkę po Uczelni.

Dzieci zwiedziły kampus Uczelni w tym Bibliotekę Specjalistyczną. Podczas wizyty układały puzzle z mapą świata. Specjalny wykład dla naszych gości nt. oszczędności i inwestycji poprowadził dr Łukasz Szewczyk z Katedry Bankowości i Rynków Finansowych.

O tradycjach tańców polskich, strojach i dawnych instrumentach opowiadał Kierownik Zespołu Pieśni i Tańca "Silesianie" – Jerzy Stasica. Najmłodsi studenci mieli okazję sprawdzić znajomość języka angielskiego w Welcome Point i porozmawiać ze studentami z Afryki i Chin.

Grupa zwiedziła również budynek Rektoratu, w tym m.in. Salę Senacką oraz patio.

Na zakończenie spotkania Prorektor ds. Edukacji i Współpracy Międzynarodowej prof. dr hab. Sławomir Smyczek wręczył uczniom certyfikat zaliczenia pierwszych zajęć na Uniwersytecie Ekonomicznym w Katowicach.