Wycieczka najmłodszych studentów programu EUD ze szkoły podstawowej z Woli Baranowskiej

W poniedziałek 23 maja na Uniwersytecie Ekonomicznym w Katowicach gościli uczniowie ze Szkoły Podstawowej w Woli Baranowskiej wraz z nauczycielką języka angielskiego Martą Tomanek, studenci Ekonomicznego Uniwersytetu Dziecięcego wzięli udział nie tylko w teście wiedzy ekonomicznej na zakończenie edycji ale również zwiedzili naszą Uczelnię.

Najmłodszych gości przywitał Prorektor ds. Nauki i Rozwoju Kadry Akademickiej prof. dr hab. Maciej Nowak, który opowiedział o historii Uniwersytetu, a także miasta Katowice, zaprezentował również strój rektorski, czym zaciekawił uczestników wycieczki.

Podczas zwiedzania dzieci poznały obiekty uczelniane, takie jak budynek Centrum Nowoczesnych Technologii Informatycznych (CNTI), budynek Rektoratu, czy basen w budynku C.

W budynku CNTI dzieci zapoznały się z zasobami bibliotecznymi, które znajdują się w Bibliotece Specjalistycznej oraz mogły wypożyczyć książki, poznając funkcjonujący uczelniany system biblioteczny. Następnie zwiedziły aulę CNTI.

W kolejnym dniu pobytu dzieci brały udział w wycieczce po Sztolni Luiza w Zabrzu, gdzie płynąc łodziami poznały podziemnym spływem oryginalne wyrobiska dawnej Głównej Kluczowej Sztolni Dziedzicznej. Ostatnią atrakcją dla dzieci było zwiedzanie Bajki Pana Kleksa w Katowicach i udział w warsztatach naukowych.

Uniwersytet Ekonomiczny w Katowicach od 2020 współtworzy program edukacyjny dla dzieci realizowany przez Bajkę Pana Kleksa, gdzie wykładowcy naszego uniwersytetu  prowadzą zajęcia dla najmłodszych.