XVI Śląski Salon Maturzystów już za nami!

#UEKatowice w dniach 19-20 września br. uczestniczył w Śląskim Salonie Maturzystów. Drugiego dnia odbyła się prezentacja naszej Uczelni, która była idealną okazją dla uczniów i maturzystów do zapoznania się z nami, jak i naszą ofertą.

Śląski Salon Maturzystów organizowany w dniach 19-20 września br. przez Perspektywy, jak co roku, ma na celu pomoc uczniom, a także przyszłym maturzystom w wyborze uczelni, a także ich wymarzonego kierunku, dzięki któremu zdobędą doświadczenie oraz rozwiną swoje kompetencje. Wszystkie szkoły wyższe ze śląska zjeżdżają się w jedno miejsce, aby maturzyści mogli je lepiej poznać oraz zadać przedstawicielom nurtujące ich pytania.

We wtorek, 20 września, odbyła się prezentacja naszej Uczelni, która była idealną okazją dla uczniów i maturzystów, do zapoznania się z nami, jak również naszą ofertą.

Cieszymy się, że przez cały ten czas, tak licznie interesowaliście się Uniwersytetem Ekonomicznym w Katowicach. Po rozmowach, które przeprowadziliśmy z przyszłymi kandydatami, już teraz wiemy, że na naszą Uczelnię przyjdą w kolejnym roku akademickim same wspaniałe i wartościowe osoby.

Salon Maturzystów 2022 w liczbach i inne ciekawe informacje na temat tegorocznej edycji.

Spotkania z maturzystami odbyły się w 14 miastach akademickich. W wydarzeniu wzięło udział około 100 tys. maturzystów. Mieli oni okazję uczestniczyć w spotkaniach programowych, które miały miejsce z:

• ekspertami OKE (ponad 200),
  • nauczycielami-influencerami (31),
  • nauczycielami akademickimi podczas kilkunastu wykładów.

Dodatkowo zostało przeprowadzonych ponad 80 prezentacji oferty edukacyjnej przygotowanych przez biura rekrutacji i promocji uczelni z 14 największych ośrodków akademickich.

Podczas rozmów z przedstawicielami uczelni przyszli studenci mogli poznać najważniejsze informacje dotyczące wyboru studiów oraz swoich planów związanych z kolejnymi krokami w realizacji ścieżki zawodowej.

Zachęcamy się do zapoznania z informacjami umieszczonymi w "Informatorze dla maturzystów."

Do zobaczenia w roku akademickim 2023/2024!

Oferta studiów #UE Katowice znajduje się na stronie