Zawody okręgowe ogólnopolskiej Olimpiady Statystycznej

Po raz czwarty w murach Naszej Uczelni odbyły się zawody okręgowe ogólnopolskiej Olimpiady Statystycznej. Wydarzenie to miało miejsce 4 grudnia 2019 r. w budynku Centrum Nowoczesnych Technologii Informatycznych.

Olimpiadę, finansowaną ze środków Ministerstwa Edukacji Narodowej, organizują Główny Urząd Statystyczny oraz Polskie Towarzystwo Statystyczne. Zawody odbywają się w formule trzystopniowej: 

  • etap szkolny (w szkołach),
  • okręgowy (na uczelniach)
  • i centralny (w wojewódzkich Urzędach Statystycznych i w GUS w Warszawie).

Po raz kolejny nasz Uniwersytet wraz z Urzędem Statystycznym w Katowicach współorganizował etap regionalny, który dzięki silnemu zaangażowaniu organizatorów przebiegł bardzo sprawnie w miłej atmosferze.

Wydarzenie rozpoczęło się od uroczystego powitania. Dyrektor Urzędu Statystycznego Aurelia Hetmańska oraz Prorektor ds. Nauk i Kadry Akademickiej dr hab. Barbara Kos, prof. UE oficjalnie przywitały uczestników w auli CNTI życząc im powodzenia.

W oczekiwaniu na ogłoszenie wyników, uczestnicy Olimpiady zostali zaproszeni do wysłuchania wykładu popularno-naukowego prof. dra hab. Grzegorza Kończaka pt. "Jakie są nasze szanse (na sukces)?"

O zakwalifikowanie do etapu centralnego walczyło 85 uczestników. Finalistami etapu okręgowego
w województwie śląskim zostali:

  1. Wojciech Szmelich (I LO im. 14 Pułku Powstańców Śląskich w Wodzisławiu Śląskim)
  2. Marcel Ścierski (VIII LO z Oddziałami Dwujęzycznymi im. Marii Skłodowskiej-Curie w Katowicach)
  3. Marta Kładź (VIII LO z Oddziałami Dwujęzycznymi im. Marii Skłodowskiej-Curie w Katowicach)

Finalistom etapu okręgowego gratulujemy i życzymy powodzenia w zawodach na szczeblu centralnym!

Dedykowana strona z informacjami poświęconymi wyłącznie tegorocznej Olimpiadzie Statystycznej znajduje się pod adresem: https://olimpiadastatystyczna.stat.gov.pl/Olimpiada/

fot. GUS

fot. GUS

fot. GUS

fot. GUS

fot. GUS

fot. GUS