Konferencja nt. systemów gospodarczych i ich ewolucji

Katedra Ekonomii na Wydziale Ekonomii Uniwersytetu Ekonomicznego w Katowicach 17 września 2021 r. organizuje w formule online ogólnopolską konferencję naukową pt. "Systemy gospodarcze i ich ewolucja. Systemowe uwarunkowania innowacji w gospodarce”. Konferencja objęta została honorowym patronatem JM Rektor prof. dr hab. inż. Celiny M. Olszak.


Konferencja nt. systemów gospodarczych i ich ewolucji - grafika stockowa

Będzie to już trzynasta konferencja z cyklu "Systemy gospodarcze i ich ewolucja". Pierwsza z nich odbyła się w 1999 roku. Tematyka XIII konferencji dotyczy zagadnień systemów gospodarczych z punktu widzenia systemowych uwarunkowań innowacji w gospodarce, traktując innowacje jako wieloaspektowe zjawisko, warunkujące wzrost i rozwój gospodarczy, międzynarodową konkurencyjność gospodarek, ale także kształtujące dynamikę przekształceń przedsiębiorstw i rynków.

W tegorocznej konferencji udział wezmą przedstawiciele wielu ośrodków naukowych z całej Polski, w tym m.in. Szkoły Głównej Handlowej, Instytutu Nauk Ekonomicznych PAN, Uniwersytetu Ekonomicznego w Poznaniu, Uniwersytetu Szczecińskiego, Uniwersytetu Ekonomicznego w Krakowie, Uniwersytetu w Białymstoku, Uniwersytetu Zielonogórskiego oraz Akademii Finansów i Biznesu Vistula.

Szczegółowe informacje oraz program konferencji są dostępne na stronie konferencji: systemy.ue.katowice.pl