10. Europejski Kongres Gospodarczy w Katowicach

Jubileuszowa edycja największej imprezy gospodarczej Europy Centralnej - Europejskiego Kongresu Gospodarczego - odbędzie się w dniach 14-16 maja 2018 r. w Spodku oraz w Międzynarodowym Centrum Kongresowym w Katowicach. Partnerem Instytucjonalnym Kongresu jest Uniwersytet Ekonomiczny w Katowicach.

10. Europejski Kongres Gospodarczy w Katowicach" na stronie

Nadal trwają prace organizacyjne nad 10. edycją Europejskiego Kongresu Gospodarczego w Katowicach, jednak znane są już nazwiska części Gości VIP, a zainteresowanie mediów rośnie. Szeroki i różnorodny zakres tematyczny obejmuje kilkanaście głównych nurtów, co daje ponad sto debat, sesji, spotkań i innych wydarzeń. Agenda obejmuje całość kluczowych problemów gospodarczych i społecznych Europy w ich globalnym kontekście.

Obszary dyskusji łączą takie przewodnie hasła jak: perspektywy wzrostu i konkurencyjność, rewolucja technologiczna z jej aktualnymi i przyszłymi skutkami, odpowiedzialność i środowisko czy współpraca gospodarcza w ramach wolnego rynku.

W ramach Projektu EEC Liderzy Przyszłości odbędzie się również 4. edycja wykładów kongresowych w murach naszej uczelni. Co roku gościmy znakomitych przedstawicieli świata biznesu, nauki i polityki. W wykładach kongresowych udział zapowiedzieli m.in.: Justina Mutale, Iwona Sroka, Herman Van Rompuy, Ian Brzezinski oraz Jowita Michalska.