10. Europejski Kongres Gospodarczy w Katowicach

Jubileuszowa edycja największej imprezy gospodarczej Europy Centralnej - Europejskiego Kongresu Gospodarczego - odbywa się w dniach 14-16 maja 2018 r. w Spodku oraz w Międzynarodowym Centrum Kongresowym w Katowicach. Partnerem Instytucjonalnym Kongresu jest Uniwersytet Ekonomiczny w Katowicach.


10. Europejski Kongres Gospodarczy w Katowicach" na stronie

W tym tygodniu odbywa się 10. edycja Europejskiego Kongresu Gospodarczego w KatowicachSzeroki i różnorodny zakres tematyczny obejmuje kilkanaście głównych nurtów, co daje ponad sto debat, sesji, spotkań i innych wydarzeń. Agenda obejmuje całość kluczowych problemów gospodarczych i społecznych Europy w ich globalnym kontekście.

Podczas paneli dyskusyjnych występują również eksperci Uniwersytetu Ekonomicznego w Katowicach: 

Obszary dyskusji łączą takie przewodnie hasła jak: perspektywy wzrostu i konkurencyjność, rewolucja technologiczna z jej aktualnymi i przyszłymi skutkami, odpowiedzialność i środowisko czy współpraca gospodarcza w ramach wolnego rynku.

Podczas Europejskiego Kongresu Gospodarczego będzie można również odwiedzić nasze stoisko, na którym przedstawiciele uczelni zaprezentują ofertę edukacyjną m.in. studiów zaocznych i podyplomowych. Serdecznie zapraszamy do Międzynarodowego Centrum Kongresowego w Katowicach - poziom 1 (obok Strefy Premium).

W ramach Projektu EEC Liderzy Przyszłości odbyła się również 4. edycja wykładów kongresowych w murach naszej uczelni. 

prof. Robert Tomanek, panel: "Metropolia w praktyce"
prof. Jacek Szołtysek, panel: "Smart City – marzenie czy rzeczywistość?"
prof. Robert Tomanek, panel: "System edukacji - nowe spojrzenie"
Jarosław Gowin, panel: "System edukacji - nowe spojrzenie"
Stoisko Uniwersytetu Ekonomicznego w Katowicach, Międzynarodowe Centrum Kongresowe
Międzynarodowe Centrum Kongresowe, Katowice