Finał "Akcji Pisania Bajek"

W sobotę 1 lutego br. na Uniwersytecie Ekonomicznym odbył się IX Finał "Akcji Pisania Bajek" dedykowany dzieciom ze Świetlicy Specjalistycznej nr 5 w Katowicach i Klubu Młodzieżowego nr 3 Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej w Katowicach. Finał zorganizowany został przez słuchaczy i nauczycieli Kolegium Pracowników Służb Społecznych w Czeladzi. Patronat honorowy nad inicjatywą objął m.in. JM Rektor dr hab. Robert Tomanek, prof. UE.

"Akcja Pisania Bajek" to publikacja zawierająca ponad dwadzieścia bajek napisanych przez przyszłych pracowników socjalnych dla dzieci. Pojawiły się w nich historie z ulubionymi postaciami z kreskówek, czasami przyjaciele ważni dla dziecka, bajki o przyjaźni, podniebnych przygodach oraz dziecięcych marzeniach. Ilustracje do książki wykonały dzieci.

Podczas uroczystości bajki dla dzieci przeczytali:

• Damian Stępień Radny Rady Miasta Katowice,
  • Agata Mryc Zastępca Dyrektora MOPS w Katowicach,
  • Edyta Kruk-Łakomska Kierownik Świetlicy Specjalistycznej nr 5 w Katowicach i Klubu Młodzieżowego nr 3 Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej w Katowicach.

Dwie bajki w formie przedstawienia wystawili słuchacze pracy socjalnej wcielając się w role wróżek oraz kosmicznych bohaterów. Okładkę książki zaprojektowała artystka, ilustratorka Aleksandra Aniszewska Projekt nie zostałby zrealizowany bez wsparcia; IT CARD Centrum Technologii Płatniczych - Warszawa, SPAR Sosnowiec oraz zrzutki zorganizowanej przez studentów.

Akcja Pisania bajek trwa nieprzerwanie od 2013. Inicjatywa odbywa się pod honorowym patronatem Rzecznika Praw Dziecka, Uniceff POLSKA, Polskiego Komitetu Międzynarodowego Stowarzyszenia Wychowania przez Sztukę INSEA Polska, SENSARTE Centrum Arteterapii w Warszawie oraz Radia eM. Honorowy patronat nad akcją objął również Prezydent Miasta Katowice Marcin Krupa oraz JM Rektor Uniwersytetu Ekonomicznego w Katowicach dr hab. Robert Tomanek, prof. UE.