Podpisanie kolejnych umów partnerskich ze szkołami

Uniwersytet Ekonomiczny w Katowicach stale rozwija współpracę ze szkołami średnimi i technicznymi z całego województwa śląskiego. Pod swoimi "skrzydłami" ma już kilkadziesiąt najlepszych szkół. 4 czerwca br. w auli Centrum Nowoczesnych Technologii Informatycznych odbyło się uroczyste podpisanie kolejnych umów ze szkołami.

Podpisanie kolejnych umów partnerskich ze szkołami

Do akademickiej rodziny Uniwersytetu dołączyły następujące placówki:

Podczas wydarzenia prof. dr hab. Sławomir Smyczek, Prorektor ds. Edukacji i Internacjonalizacji podkreślił, jak ważna jest dla Uczelni współpraca z uczniami już od początku ich kształcenia.

- Uniwersytet Ekonomiczny to doskonale miejsce do studiowania zarówno kierunków ekonomicznych, biznesowych, informatycznych i humanistycznych. Cieszymy się, że wśród studentów mamy najlepszych absolwentów szkół ponadgimnazjalnych, z którymi współpracujemy, w tym laureatów i finalistów olimpiad przedmiotowych. Sukcesy kandydatów i studentów motywują nas do jeszcze bardziej wytężonej pracy na rzecz podnoszenia jakości kształcenia i rozwoju nauki. Cieszę się, że możemy tą drogą iść razem z Wami. – dodał Prorektor.

Po podpisaniu umów dr Bartłomiej Gabryś z Katedry Przedsiębiorczości poprowadził wykład pt. "Niesamowite pomysły na biznes", podczas którego zachęcił młodzież do aktywnej dyskusji na temat innowacji, przedsiębiorczości, wartości pieniądza oraz możliwości prowadzenia własnej firmy w Polsce.

- Dzisiejsza uroczystość to naprawdę wielkie wydarzenie. To ciekawe, że będę mogła uczestniczyć w bezpłatnych wykładach i specjalnych inicjatywach organizowanych przez Uniwersytet Ekonomiczny w Katowicach. – mówi uczennica jednej z partnerskich szkół.

Zapraszamy do obejrzenia galerii zdjęć.