Przyznano nagrody Ministra Nauki i Szkolnictwa Wyższego

Z dumą informujemy, że Nagrodę Ministra na wniosek Senatu Uniwersytetu Ekonomicznego w Katowicach za znaczące osiągnięcia w zakresie działalności naukowej otrzymała prof. dr hab. Ewa Wanda Ziemba, kierownik Katedry Informatyki i Rachunkowości Międzynarodowej. Ponadto Nagrodą z inicjatywy własnej Ministra Nauki i Szkolnictwa Wyższego uhonorowany został JM Rektor dr hab. Robert Tomanek prof. UE.

Nagrody Ministra Nauki i Szkolnictwa Wyższego przyznawane są za znaczące osiągnięcia w zakresie działalności naukowej, dydaktycznej, wdrożeniowej lub organizacyjnej oraz za całokształt dorobku.

Działania prowadzono w trybie rozporządzenia Ministra Nauki i Szkolnictwa Wyższego z dn. 23 stycznia 2019 r. w sprawie nagród ministra właściwego do spraw szkolnictwa wyższego i nauki. Prace związane z wyłonieniem laureatów Nagród Ministra Nauki i Szkolnictwa Wyższego zakończono w grudniu br. Oficjalne uroczyste wręczenie nagród laureatom planowane jest na luty 2020 r. w Warszawie.

Szczegółowe informacje na temat przyznawanych nagród dostępne są na stronie MNiSW