Relacja z 4. edycji projektu EEC Liderzy Przyszłości

4. edycja wykładów kongresowych w ramach Projektu EEC Liderzy Przyszłości dobiegła końca. Jak co roku gościliśmy znakomitych przedstawicieli świata biznesu, nauki i polityki, którzy wygłosili inspirujące wykłady oraz odpowiadali na każde, nawet najtrudniejsze, pytania naszych studentów i naukowców. Organizatorem wydarzenia było Biuro Współpracy z Gospodarką i Absolwentami. Zapraszamy do obejrzenia relacji!


Relacja z 4. edycji projektu EEC Liderzy Przyszłości

W dniach 14-15 maja 2018 roku odbyła się kolejna edycja wykładów kongresowych w ramach Projektu EEC Liderzy Przyszłości. W murach Uniwersytetu Ekonomicznego w Katowicach gościliśmy wyjątkowych gości specjalnych oraz ponad 2500 uczestników wykładów i paneli dyskusyjnych. Najnowszą edycję tego wydarzenia zainaugurował Prorektor ds. Edukacji i Internacjonalizacji, prof. dr hab. Sławomir Smyczek.

Pierwszego dnia wykładów kongresowych, jako pierwsza wystąpiła Justina Mutale - założycielka fundacji Justina Mutale Foundation oraz African Women of the Year 2012. W swym przemówieniu zwróciła uwagę na największe współczesne problemy, wpływ i siłę polityków na życie innych ludzi oraz zaznaczała, że to właśnie młode osoby są liderami przyszłości kształtującymi, to jak będzie wyglądał świat w niedalekim czasie. Podczas tego samego panelu, wystąpiła również MacDella Mackie Cooper - liberyjska aktywistka, filantropka oraz polityk. Wygłosiła ona płomienne przemówienie zwracając się bezpośrednio do uczestników panelu. Podkreśliła, że niesamowicie ważny jest dostęp do edukacji i podstawowych środków niezbędnych do życia, których ona nie miała. Dopiero dzięki jej samozaparciu i ciężkiej pracy, stała się tym kim jest w chwili obecnej. Zobacz wideorelację na Facebooku.

Drugi panel poprowadził Adrian Kostrzębski - PR & Sales Director z firmy ESL Polska. Zdradził nam tajniki organizacji jednych z największych międzynarodowych turniejów e-sportowych odbywających się na całym świecie - Intel Extrem Masters. Pytań ze strony uczestników panelu dyskusyjnego nie było końca, a po oficjalnej części wykładów można było osobiście porozmawiać w kuluarach z naszym gościem. Ostatnim prelegentem pierwszego dnia projektu EEC Liderzy Przyszłości był Olgierd Dziekoński - polski architekt, polityk oraz sekretarz stanu w Kancelarii Prezydenta RP w latach 2010-2015. Podzielił się z nami swoim niesamowitym doświadczeniem m.in. opowiadając o tym, jak na przestrzeni lat zmieniało się pojęcie Miasta Ogrodów oraz jak proces urbanizacji zmienia nasze otoczenie i środowisko. 

15 maja, w drugim dniu wykładów kongresowych, swoją obecnością zaszczycił nas Justin Yifu Lin - były główny ekonomista i starszy wiceprezes zarządu Banku Światowego. Przedstawił różne koncepcje ekonomiczne oraz opowiedział o swojej pracy. Kolejnym gościem był Tomasz Wojtkiewicz - prezes zarządu Nextbike Polska SA. Jego firma jest liderem w dostarczaniu i obsłudze samoobsługowych wypożyczalni rowerów miejskich w wielu krajach na całym świecie. Przekazał nam wiedzę na temat samej idei rowerów miejskich, ale również o innowacyjności systemu wdrożonego przez jego firmę. Trzecim gościem był Ian Brzezinski - ekspert ds. polityki zagranicznej i spraw wojskowych. Opowiedział on o polityce zagranicznej oraz o obecnej sytuacji Polski na arenie międzynarodowej. Spotkanie miało formę panelu dyskusyjnego, w którym wielu uczestników brało aktywny udział. Przedostatnim z gości był Wojciech Balczun - prezes zarządu PKP Cargo w latach 2008-2013 oraz prezes zarządu Kolei Ukraińskich w latach 2016-2017. Opowiedział o swoim bogatym doświadczeniu, a nawet o swojej karierze muzycznej. Ostatnią prelegentką była Iwona Sroka - członek rady nadzorczej Skarbiec TFI SA oraz członek zarządu firmy Murapol SA. Przed liczną publicznością wygłosiła wykład na temat ekonomii, rynku i zachodzących na nim procesach. 

Formuła wykładów otwartych zakładała wystąpienia prelegentów oraz sesje pytań uczestników. Projekt EEC Liderzy Przyszłości dedykowany jest studentom studiów stacjonarnych, zaocznych, uczelni państwowych i prywatnych, niezależnie od realizowanego kierunku. Przedsięwzięcie ma na celu zwiększenie udziału młodych w życiu publicznym.

Wydarzenie odbyło się w ramach Europejskiego Kongresu Gospodarczego.

Zapraszamy do obejrzenia galerii zdjęć.

Relacja z 4. edycji projektu EEC Liderzy Przyszłości
Relacja z 4. edycji projektu EEC Liderzy Przyszłości
Relacja z 4. edycji projektu EEC Liderzy Przyszłości
Relacja z 4. edycji projektu EEC Liderzy Przyszłości
Relacja z 4. edycji projektu EEC Liderzy Przyszłości
Relacja z 4. edycji projektu EEC Liderzy Przyszłości
Relacja z 4. edycji projektu EEC Liderzy Przyszłości
Relacja z 4. edycji projektu EEC Liderzy Przyszłości