Święto drzewa 2018

25 października 2018 roku przed budynkiem CINiB-y rozpoczęto obchody "Święta Drzewa". Stowarzyszenie Ekologiczno-Kulturalne Klub Gaja od lat kontynuuje akcję sadzenia drzew.

Przed budynkiem CINiB-y zebrali się: Konsul Generalny Stanów Zjednoczonych Ameryki, przedstawiciele Miasta Katowice, Regionalnej Dyrekcji Lasów Państwowych w Katowicach, Zakładu Zieleni Miejskiej w Katowicach, Centrum Informacji Naukowej i Biblioteki Akademickiej, Uniwersytetu Ekonomicznego w Katowicach, Uniwersytetu Śląskiego w Katowicach oraz przede wszystkim dzieci i młodzież, z wykonanymi samodzielnie kolorowymi transparentami.

Zaproszeni goście zasadzili jarzęby pospolite i kaliny koralowe. Uczestnicy wydarzenia wzięli udział we wspólnym happeningu, chroniąc dzieci pod ogromnym zielonym liściem. Wszyscy włączyli się w uświadamianie konieczności ochrony klimatu, rozdając mieszkańcom symboliczne kolorowe liście.

Więcej informacji na stronie www.swietodrzewa.pl