UE Kato Open Air 2019

20 maja na kampusie naszego Uniwersytetu odbyło się pierwszego tego typu wydarzenie w plenerze integrujące społeczność akademicką - UE Kato Open Air 2019!

UE Kato Open Air 2019

UE Kato Open Air to nowy projekt organizowany przez Parlament Studencki Uniwersytetu Ekonomicznego w Katowicach, mający na celu integrację studentów i kadry akademickiej.

Wydarzenie uroczyście rozpoczął Prorektor ds. Edukacji i Internacjonalizacji prof. dr hab. Sławomir Smyczek, który przywitał gości, podkreślił, jak ważna jest integracja całej społeczności akademickiej, a następnie życzył wszystkim dobrej zabawy.

Następnie wręczone zostały nagrody w plebiscycie "Złote Pióro" na najlepszych nauczycieli akademickich. Inicjatywa jest okazją, aby nagrodzić prowadzących, którzy wyróżniają się na tle innych. Studenci mogli głosować w 5 kategoriach. W tegorocznym plebiscycie wyróżnieni zostali:

• Najlepszy Przyjaciel Studenta - dr Justyna Majewska,
  • Chodząca Encyklopedia - prof. dr hab. Eugeniusz Gatnar,
  • Niezawodny Praktyk - dr hab. Grzegorz Głód, prof. UE,
  • Najzabawniejszy Prowadzący - dr hab. Aleksander Witosz, prof. UE,
  • Najlepszy Dziekanat - Dziekanat Wydziału Finansów i Ubezpieczeń

Kolejnym punktem na liście atrakcji był Puchar Wydziałów, czyli rywalizacja drużyn z poszczególnych wydziałów: Ekonomii, Finansów i Ubezpieczeń, Informatyki i Komunikacji oraz Zarządzania. Pierwsza część obejmowała rywalizację kadry akademickiej, druga studentów. W rywalizacji kadry akademickiej zwycięstwo odniósł Wydział Ekonomii. Wśród studentów najlepszy był Wydział Finansów i Ubezpieczeń.

Po oficjalnym zakończeniu Pucharu Wydziałów oraz wręczeniu nagród nastąpiła przerwa w której społeczność akademicka mogła integrować się przy muzyce, food truckach oraz innych atrakcjach.

Ostatnim punktem wydarzenia było Kino Plenerowe, w ramach którego wyświetlane zostały dwa filmy z różnych gatunków - Nice Guys. Równi goście oraz Incepcja.

Pierwszą tego typu uczelnianą integrację zakończyliśmy o 1:30.

Dziękujemy za udział w wydarzeniu zarówno studentom, jak i kadrze akademickiej oraz pracownikom administracyjnym. Do zobaczenia za rok!

fot. Agnieszka Jałowiczor, Dział Nowych Mediów