Wyniki wyborów do Komitetów Naukowych PAN

Informujemy, że na stronie Polskiej Akademii Nauk ogłoszone zostały wyniki wyborów Członków Komitetów Naukowych PAN na kadencję 2020-2023 r. Uniwersytet Ekonomiczny w Katowicach reprezentować będzie 19 przedstawicieli Uczelni.

Komitety Polskiej Akademii Nauk są krajową reprezentacją różnorodnych środowisk i dyscyplin naukowych. Pełnią funkcję ciał doradczych i opiniodawczych oraz odpowiadają za opracowanie stanowisk i ekspertyz naukowych dla administracji państwowej. Ponadto uczestniczą w rozwiązywaniu określonych kwestii naukowych, a także opiniują akty normatywne dotyczące nauki. Rolą Komitetów jest również upowszechnianie wyników badań i wsparcie rozwoju poszczególnych dyscyplin.

Członkowie Komitetów wybierani są przez środowiska naukowe poszczególnych dziedzin. Zasiadają w nich członkowie PAN oraz naukowcy instytutów badawczych oraz szkół wyższych i przedstawiciele instytucji czy organizacji gospodarczych i społecznych. W kadencji 2020-2023 Uniwersytet Ekonomiczny w Katowicach w 8 Komitetach PAN reprezentować będzie 19 przedstawicieli Uczelni.

Komitet Nauk Demograficznych PAN

• dr hab. Maria Balcerowicz-Szkutnik, prof. UE (Katedra Analiz i Prognozowania Rynku Pracy)
  • dr hab. Anna Sączewska-Piotrowska (Katedra Analiz i Prognozowania Rynku Pracy)
  • dr hab. Elżbieta Sojka. prof. UE (Katedra Metod Statystyczno-Matematycznych w Ekonomii)

Komitet Nauk Ekonomicznych PAN

• prof. dr hab. Krystian Heffner (Katedra Gospodarki Przestrzennej i Środowiskowej)
  • dr hab. Małgorzata Pańkowska, prof. UE (Katedra Informatyki)
  • dr hab. Jacek Pietrucha, prof. UE (Katedra Ekonomii)
  • dr hab. Beata Reformat, prof. UE (Katedra Marketingu)

Komitet Nauk o Finansach PAN

• prof. dr hab. Janina Harasim (Katedra Bankowości i Rynków Finansowych)
  • prof. dr hab. Irena Pyka (Katedra Bankowości i Rynków Finansowych)

Komitet Nauk o Pracy i Polityce Społecznej PAN

• dr hab. Wiesław Koczur, prof. UE (Katedra Polityki Społecznej i Gospodarczej)
  • dr hab. Andrzej Rączaszek, prof. UE (Katedra Polityki Społecznej i Gospodarczej)

Komitet Nauk Organizacji i Zarządzania PAN

• prof. dr hab. Wojciech Dyduch (Katedra Przedsiębiorczości)
  • prof. dr hab. inż. Celina Olszak (Katedra Informatyki Ekonomicznej)

Komitet Statystyki i Ekonometrii PAN

• prof. dr hab. Eugeniusz Gatnar (Katedra Analiz Gospodarczych i Finansowych)
  • prof. dr hab. Tadeusz Trzaskalik (Katedra Badań Operacyjnych)
  • prof. dr hab. Grażyna Trzpiot (Katedra Demografii i Statystyki Ekonomicznej)
  • prof. dr hab. Janusz Wywiał (Katedra Statystyki, Ekonometrii i Matematyki)

Komitet Transportu PAN

• dr hab. inż. Jerzy Mikulski, profesor honorowy Uniwersytetu Ekonomicznego w Katowicach (Katedra Transportu)

Komitet Zrównoważonej Gospodarki Surowcami Mineralnymi PAN

• dr hab. Krystian Pera, prof. UE (Katedra Inwestycji)

Wybranym przedstawicielom Uczelni serdecznie gratulujemy i życzymy owocnej pracy!

Więcej informacji: wyborykomitety.pan.pl