Przejdź do menu Przejdź do treści

Ogłoszenie konkursów OPUS 25 oraz PRELUDIUM 22

Narodowe Centrum Nauki ogłosiło konkursy dwa konkursy przeznaczone dla naukowców: OPUS 25 oraz PRELUDIUM 22. Termin składania wniosków upływa 15 czerwca 2023 r.

OPUS 25

OPUS przeznaczony dla naukowców na wszystkich etapach kariery naukowej. Czas trwania projektu może wynosić 12, 24, 36 albo 48 miesięcy. W konkursie OPUS 25 istnieje możliwość ubiegania się o finansowanie projektów badawczych:

  • z wykorzystaniem przez polskie zespoły badawcze wielkich międzynarodowych urządzeń badawczych;
  • bez udziału partnerów zagranicznych;
  • we współpracy z partnerami z zagranicznych instytucji naukowych,

Szczegółowe informacje znajdują się na stronie.

PRELUDIUM 22

PRELUDIUM przeznaczony dla naukowców nieposiadających stopnia doktora. W konkursie można uzyskać grant w wysokości maksymalnie 70 000 zł, 140 000 zł lub 210 000 zł na finansowanie projektu trwającego odpowiednio 12, 24 lub 36 miesięcy. Zespół badawczy w projekcie PRELUDIUM może się składać co najwyżej z trzech osób, w tym kierownika projektu i opiekuna naukowego.

Szczegółowe informacje znajdują się na stronie.

Szczegółowe informacje

Wnioski należy składać wyłącznie w formie elektronicznej przez system ZSUN/OSF, dostępny pod adresem https://osf.opi.org.pl zgodnie z procedurą składania wniosków. Formularze wniosków w konkursach zostaną udostępnione w systemie OSF w późniejszym terminie.

Termin składania wniosków upływa 15 czerwca 2023 r., a nabór wniosków zostaje zamknięty o godzinie 16:00.

Informacje dotyczące procedury składania wniosku na uczelni oraz dane do uzupełnienia wniosku znajdują się na stronie Biura Doskonałości Naukowej.

Dołącz do nas

Akredytacje i partnerzy

logotyp efmd
logotyp ceeman
logotyp hr
logotyp cima
logotyp eaie
logotyp bauhaus4
logotyp progres3