UE w Katowicach po raz drugi na Nocy Innowacji

22 października br. w godzinach od 18:00–22:00 odbędzie się kolejna edycja Nocy Innowacji. W tym roku uczestnicy wydarzenia spotkają się stacjonarnie na Uniwersytecie Ekonomicznym w Katowicach w budynku CNTI.

Źródło: Digital Poland Foundation

Noc Innowacji to wydarzenie organizowane przez Digital Poland Foundation oraz partnerów, pozwalające na lepsze poznanie wirtualnej rzeczywistości oraz przyjrzenie się w jaki sposób powstają najnowsze innowacje. W najważniejszych ośrodkach naukowych w Polsce uczestnicy mogą m.in. pozyskać wiedzę na temat nowych technologii.

Podczas wydarzenia uczestnicy będą mogli zobaczyć m.in. gdzie na co dzień działają najlepsi naukowcy i wynalazcy. Podczas Nocy Innowacji uczestnicy odwiedzą firmy, huby technologiczne, uniwersytety oraz klastry przedsiębiorczości. Tej nocy będą mogli dowiedzieć się więcej na temat wielu technologii m.in. sztucznej inteligencji, robotyki, grafenu, druku 3D, wirtualnej rzeczywistości oraz wielu innych. 

Wydarzenie jest częścią Digital Festival – największej inicjatywy technologiczno–edukacyjnej w Polsce, trwającej 6 tygodni: od 1 października do 10 listopada br. 

O inicjatywach i warsztatach, które będą miały miejsce podczas Nocy Innowacji można przeczytać w komunikacie prasowym opublikowanym na stronie digitalpoland.

Uniwersytet Ekonomiczny w Katowicach również weźmie udział w wydarzeniu. 22 października br. w budynku CNTI zostaną zorganizowane warsztaty oraz prelekcje pracowników naukowych Uczelni, przygotowanie przez Katedrę Uczenia Maszynowego pod przewodnictwem dr. hab. Jana Kozaka, prof. UE. 

Uczestnicy wezmą udział w wykładach oraz warsztatach dotyczących m.in. nowoczesnych platfrom komputerowych takich jak Rasberry Pi oraz sztucznej inteligencji. 

Program wydarzenia:

  • 18.00 – 19.30 – warsztaty z programowania robotów LEGO - wyścigi, 
  • 18.00 – 19.30 warsztaty – Stwórz własny Smart Home z Rasberry Pi – mgr Szymon Głowania: prezentacja platformy RPi, pozostałe użyteczne platform, urządzenia peryferyjne, sterowanie urządzeniami końcowymi, system Domoticz, warsztaty w grupach z użyciem Raspberry Pi,
  • 19.30 – 20.00 – wykład – Sztuczna Inteligencja – dr. hab. Jan Kozak, prof. UE,
  • 20.15 – 21.45 wykład – Budowanie portfela inwestycyjnego – dr Przemysław Juszczuk,
  • 20.00 – 22.00 – warsztaty – Zmierz się ze sztuczną inteligencją – dr Tomasz Jach.

Wstęp na wszystkie wydarzenia związane z Nocą Innowacji jest bezpłatny!

Zapisy na poszczególne warsztaty odbywają się poprzez wypełnienie odpowiedniego formularza dostępnego poniżej:

Więcej informacji znajduje się na stronie internetowej oraz na facebooku. 

Zapraszamy! 

Grafika związana z wydarzeniem
Źródło: Digital Poland Foundation