Przejdź do menu Przejdź do treści

Konferencja naukowa nt. szans i zagrożeń współczesnej rodziny w ujęciu prawno-ekonomicznym

9 marca 2022 r. w godz. 9:15-14:30 na platformie MS Teams odbędzie się ogólnopolska konferencja naukowa pt. "Szanse i zagrożenia współczesnej rodziny w ujęciu prawno-ekonomicznym". W wydarzeniu wezmą udział przedstawiciele naszego Uniwersytetu.

Celem konferencji jest dyskusja naukowa nad różnymi aspektami społecznego funkcjonowania rodziny na rynku pracy i w płaszczyźnie ubezpieczeń społecznych.

W programie konferencji zaplanowano m.in. wystąpienia przedstawicieli Uniwersytetu Ekonomicznego w Katowicach:

  • dr hab. Anny Adamus-Matuszyńskiej pt. "Rodzina w ponowoczesnym świecie. Perspektywa filozoficzno-socjologiczna",
  • dr hab. Izabeli Ostoj, prof. UE pt. "Platformizacja pracy - szanse czy zagrożenie dla polskiej rodziny?",
  • ks. dr. hab. Grzegorza Poloka, prof. UE pt. "Ujawniające się dysfunkcje w rodzinach polskich studentów w świetle prowadzonych badań",
  • dr hab. inż. Anny Skórskiej, prof. UE pt. "Konflikt między życiem zawodowym i rodzinnym – polskie realia",
  • dr Doroty Benduch pt. "Ocena możliwości zarobkowych na zakres obowiązków alimentacyjnych".

Pełny program konferencji dostępny jest pod adresem.

Zgłoszenia przyjmowane są za pośrednictwem formularza

Konferencja organizowana jest przez Wydział Prawa i Administracji Uniwersytetu Śląskiego w Katowicach, Zespół Badawczy Prawa Pracy i Polityki Społecznej oraz Zakład Ubezpieczeń Społecznych.  

Dołącz do nas

Akredytacje i partnerzy

logotyp hr
logotyp bauhaus4
logotyp efmd
logotyp ceeman
logotyp eaie
logotyp cima
logotyp acca
logotyp ela
logotyp SAP University Alliances
logotyp progres3