Perspektywy Women in Tech Summit 2022 już w czerwcu

Fundacja Edukacyjna Perspektywy organizuje już czwartą edycję wyjątkowego wydarzenia Perspektywy Woman in Tech Summit 2022, które odbędzie się 7-8 czerwca 2022 i gościć będzie ponad 10 000 uczestniczek i uczestników (5000 na miejscu i dodatkowo 5000 online) – ze 100 krajów świata. Wydarzeniu patronuje 60 największych firm technologicznych oraz najlepsze uczelnie techniczne z Polski i ze świata.

"Perspektywy Women in Tech Summit to wydarzenie, które w cztery lata stało się największą imprezą tego typu w Europie. Zachęcam do udziału w nim nie tylko ze względu na tematykę bliską moim zainteresowaniom naukowym. Sama uczestniczyłam w ostatniej - trzeciej edycji i jestem przekonana, że także ta edycja będzie wartościowym przeżyciem, inspirującym uczestniczki i uczestników do poszerzania swoich horyzontów w szeroko pojętej cyfryzacji i nowych technologiach" – mówi JM Rektor prof. dr hab. inż. Celina M. Olszak.  

Summit to 2 niezwykle intensywne dni rozmów o najnowszych zwrotach w technologiach i naszej wspólnej przyszłości w tym kontekście – z programem 3 scen, serią 100 specjalistycznych warsztatów, strefą mentoringu i targami pracy (Career Expo). Będą mu towarzyszyć liczne wydarzenia dodatkowe – spotkania w firmach (Tech Warsaw Welcomes), seminarium naukowe dla badaczek i badaczy w zakresie informatyki oraz Wielka Celebracja Kobiet w TECH&IT – czyli żywiołowa impreza wieczorna z wręczeniem tytułów TOP10 Kobiet w Sztucznej Inteligencji.

Najważniejszymi tematami tegorocznej konferencji będą:

  • metaverse, 
  • sztuczna inteligencja w jej najnowszych i najbardziej praktycznych odsłonach,
  • blockchain,
  • cyberbezpieczeństwo,
  • technologie proklimatyczne,
  • deep tech,
  • 5G,
  • chmura,

Dodatkowo Perspektywy Woman in Tech Summit ma ambicję, aby stać się pierwszą w Polsce imprezą pozytywną klimatycznie. Obiecują policzczyć, zredukować i skompensować z nawiązką emisję gazów cieplarnianych związaną z realizacją wydarzenia i pozostawić po nim chroniony, bioróżnorodny las w otulinie Biebrzańskiego Parku Narodowego. Emisje będą zatem więcej niż zrównoważone – nie tylko zeroemisyjność, ale też pozytywny wpływ na klimat.

DARMOWY BILET STUDENCKI - FORMULARZ GRANTOWY.

Dla pracowników kadry uczelnianej zainteresowanych wydarzeniem organizator przygotował FORMULARZ DLA KADR UCZELNI wnioskujący o darmowy kod na bilety.

Solidarni z Ukrainą! Specjalne stypendia dla pochodzących z Ukrainy dziewczyn w STEM: darmowe bilety, podróż i zakwaterowanie w czasie Summitu!

APLIKUJ!