Oferta pracy dot. wsparcia obsługi klientów ZUS narodowości ukraińskiej w charakterze tłumacza

Jeśli znasz język Ukraiński w stopniu bardzo dobrym i chcesz pomóc w uzyskaniu przysługujących uchodźcom z Ukrainy świadczeń rodzinnych oraz chciałabyś/chciałbyś rozpocząć pracę w sektorze publicznym, by zdobyć bezcenne doświadczenie w pracy z ludźmi, Zakład Ubezpieczeń Społecznych przygotował ofertę pracy tłumacza w placówkach na Śląsku.

W związku z obecną sytuacją na Ukrainie Zakład Ubezpieczeń społecznych będzie udzielał wsparcia uchodźcom z Ukrainy w zakresie świadczeń rodzinnych. W związku z tym ZUS poszukuje osób ze znajomością języka polskiego i ukraińskiego, które będą gotowe pomóc w komunikacji z obywatelami Ukrainy przy bezpośredniej obsłudze.

Poszukiwani są studenci do oddziałów na terenie Katowic, Chorzowa, Rudy Śląskiej i Mysłowic. Studenci pracować będą w wymiarze 36h/tygodniowo, a podstawowymi zadaniami będzie bezpośrednia obsługa, udzielanie informacji, pomoc przy zakładaniu profilu PUE ZUS oraz składanie wniosków o świadczenia wypłacane przez ZUS.

Osoby zainteresowane proszone są o kontakt z Izabelą Jakubek, koordynatorem ds. komunikacji społecznej i edukacji: izabela.jakubek@zus.pl, tel. 32 349 06 221.