8. Dzień Łańcucha Dostaw w Uniwersytecie Ekonomicznym w Katowicach

W dniu 20 kwietnia 2023 r. odbył się po raz ósmy Dzień Łańcucha Dostaw (Supply Chain Day). Uniwersytet Ekonomiczny w Katowicach jako pierwsza uczelnia w Polsce, zainicjował spotkania i warsztaty z praktykami w ramach tego wydarzenia, któremu patronuje Bundesvereinigung Logistik (BVL). Supply Chain Day łączy wiedzę teoretyczną z praktyką i stanowi jej ważne rozwinięcie i uzupełnienie. Jest także okazją do podjęcia i przeprowadzenia w ramach zajęć z przedstawicielami firm istotnych i ważnych tematów.

Pierwszy warsztat poprowadziła firma FORVIA. Prowadzące warsztat przygotowały i przeprowadziły w języku angielskim i polskim zajęcia pt. „Building sustainable logistics practices – practical workshop”. (zespół w składzie: Anna Ossowska, Division Operations PC&L Manager FIS Europe, Gabriela Genevieve, Division CO2 Neutrality Manager FIS Europe). Uczestnicy warsztatu mieli okazję zapoznać się z tematyką wprowadzającą do neutralności CO2. Służyły temu m. in. preaca w grupach i analizowane przypadku, zgodnie z którego treścią należało obliczyć ślad CO2 swojej grupy. Następnie przeprowadzona została „burza mózgów” na temat działań mających na celu poprawę śladu węglowego. Na zakończenie osoby prowadzące warsztat przekazały swoje doświadczenia z zakresu poruszanej tematyki i odpowiedziały na pytania.

Drugim warsztatem był „Wstęp do symulacji procesów w narzędziu FlexSim” przygotowany przez zespół w składzie: Dawid Dąbal, Wiceprezes zarządu i Dyrektor Programu FlexSim, Filip Polit, Członek zarządu i Dyrektor Sprzedaży Krajowej, Patryk Żuchowicz, Starszy Inżynier Symulacji FlexSim. Uczestnicy warsztatów mieli okazję poznać zagadnienia związane z symulacją procesów w narzędziu FlexSim, dowiedzieć się na czym polega budowanie przykładowych modeli przemysłowych, uczestniczyć w warsztacie związanym z podstawami tworzenia modeli symulacyjnych oraz dowiedzieć się, w jaki sposób FlexSim może zostać wykorzystany przy pisaniu prac dyplomowych.

Trzecie wydarzenie to warsztat online „Goodloading – nikt nie prosił, wszyscy potrzebowali”, który został przygotowany i przeprowadzony przez Bogumiła Paszkiewicza, Goodloading CEO. Tematyka związana była z wprowadzeniem do oprogramowania Goodloading i omówieniem przyczyn jego powstania i rozwoju. W drugiej części odbyły się warsztaty dotyczące optymalizacji wykorzystania przestrzeni ładunkowej (zaprezentowana została optymalizacja załadunku palety, kontenera, ciężarówki).
W warsztatach wzięły udział łącznie 83 osoby. Wśród uczestników byli studenci kierunków: Logistyka w biznesie, Logistyka (studia inżynierskie), Międzynarodowe stosunki gospodarcze, Zarządzanie, Ekonomia. Gośćmi byli również uczniowie szkół średnich znajdujących się pod patronatem naszego Uniwersytetu – Zespołu Szkół Administracyjno - Ekonomicznych i Ogólnokształcących w Bytomiu oraz Zespołu Szkół nr 2 im. ks. prof. Józefa Tischnera w Żorach.

Dziękujemy wszystkim za przygotowanie wydarzenia, wsparcie organizacyjne, pomoc i uczestnictwo.

Akredytacje i partnerzy

logotyp efmd