Przejdź do menu Przejdź do treści

9. Dzień Łańcucha Dostaw w Uniwersytecie Ekonomicznym w Katowicach

W dniu 18 kwietnia 2024 r. już po raz dziewiąty odbył się Dzień Łańcucha Dostaw (Supply Chain Day). Warto podkreślić, że nasza Uczelnia była pierwszym podmiotem w Polsce, który w roku 2015 zainicjował warsztaty z praktykami w ramach tego międzynarodowego wydarzenia. Patronuje mu Bundesvereinigung Logistik (BVL). Supply Chain Day daje możliwość połączenia wiedzy akademickiej z praktyką, gdyż w imprezie tej biorą udział zarówno ośrodki akademickie – w tym nasz Uniwersytet, jak również liczące się przedsiębiorstwa branży logistycznej.

W bieżącym roku warsztaty dla studentów przygotowali i poprowadzili przedstawiciele dwóch firm. Pierwszą firma była FORVIA, jedno z największych przedsiębiorstw branży automotive i liderów branży motoryzacyjnej. Przedstawiciele tej firmy poprowadzili w języku angielskim i polskim grę zatytułowaną „LEAN Manufacturing Game: warsztat z zasad i narzędzi optymalizacji procesów w praktyce”. (zespół w składzie: mgr Anna Ossowska – Divisional Operations PC&L Manager, Carla Nogueira (Portugal) – Divisional Material Planning & Transport Scheduling Platform Manager, Viridiana Rosete (Mexico / Spain) – Division PC&L Improvement Manager, Marius Cirstea (Romania) – Division PC&L Improvement Manager)

Drugą firmą biorącą udział w wydarzeniu była firma KASPEDA, której przedstawiciele  przygotowali warsztat pt. „Zasady organizacji transportów międzynarodowych drogowych na przykładzie firmy Kaspeda Sp. z o.o.”. Podczas warsztatów prezentowane były zagadnienia pracy w spedycji i transporcie oraz wykonana została z uczestnikami symulacja organizacji transportu międzynarodowego. (zespół w składzie: Marta Jastrzębska, HR Business Partner, Optima Logistics Group S.A. w Warszawie, Maciej Bartosik, Manager Działu Spedycji Międzynarodowej w Katowicach, Kaspeda Sp. z o.o., Wojciech Sachaj, Spedytor międzynarodowy, Kaspeda Sp. z o.o. w Katowicach)

W warsztatach wzięło udział łącznie 70 osób; studenci reprezentujący różne wydziały i kierunki: Logistyka w biznesie, Logistyka (Wydział Ekonomii), Logistyka – Politechnika Śląska (Wydział Organizacji i Zarządzania w Zabrzu), Międzynarodowe stosunki gospodarcze, Gospodarka cyfrowa, Zarządzanie, Ekonomia, Finanse i Rachunkowość. Gośćmi byli również uczniowie szkoły średniej, z Prywatnego Liceum Ogólnokształcącego im. Melchiora Wańkowicza w Katowicach.

Dziękujemy wszystkim za przygotowanie wydarzenia, wsparcie organizacyjne i pomoc, a uczestnikom gratulujemy i życzymy dobrego wykorzystania zdobytej wiedzy. 

Zapraszamy już za niecały rok na jubileuszowy, dziesiąty Dzień Łańcucha Dostaw, który odbędzie się 10 kwietnia 2025 r.

Galeria zdjęć

Dołącz do nas

Akredytacje i partnerzy

logotyp efmd
logotyp ceeman
logotyp hr
logotyp cima
logotyp eaie
logotyp bauhaus4
logotyp progres3