Absolwentka Uczelni wschodzącą gwiazdą branży płatniczej

W marcu 2021 r. już po raz trzeci opublikowany został ranking najbardziej wpływowych kobiet branży płatniczej w Polsce. Tegoroczna edycja projektu uzupełniona została listą wschodzących gwiazd branży płatniczej. Pierwsze miejsce na liście zajęła absolwentka Uniwersytetu Ekonomicznego w Katowicach Daria Auguścik, dyrektorka ds. rozwoju biznesu w Mastercard.


Absolwentka Uczelni wschodzącą gwiazdą branży płatniczej

Ranking najbardziej wpływowych kobiet branży płatniczej w Polsce powstał w oparciu o autorską metodykę serwisu Cashless.pl. Laureatki zostały wybrane przez kilkudziesięciu uznanych specjalistów, ekspertów i menadżerów o ugruntowanej pozycji w świecie płatności oraz zwyciężczynie poprzednich edycji rankingu. W tegorocznej edycji rankingu prof. dr hab. Janina Harasim uplasowała się w pierwszej dziesiątce kobiet, które nadają dynamikę rozwojowi płatności bezgotówkowych oraz decydują o kierunku, w którym ta branża podąża.

Listę wschodzących gwiazd branży płatniczej tworzą panie z mniejszym doświadczeniem w sektorze płatności, ale z potencjałem wywierania dużego wpływu na jego rozwój w nadchodzącej przyszłości. Listę otwiera absolwentka ekonomii na Uniwersytecie Ekonomicznym w Katowicach. Daria Auguścik, dyrektorka w zespole ds. rozwoju rynku w polskim oddziale Mastercard Europe odpowiada za strategię i realizację działań w obszarze rozwoju sieci akceptacji kart płatniczych oraz kontakty biznesowe z agentami rozliczeniowymi. Zajmuje się także rozwojem płatności w obszarze transportu publicznego oraz wprowadzaniem na polski rynek innowacji w obszarze akceptacji płatności bezgotówkowych. Do Mastercarda dołączyła w 2011 r. jako Customer Delivery Manager. Zajmowała się wtedy wdrażaniem nowych produktów i usług firmy na polskim rynku, w tym innowacyjnego projektu pierwszych płatności mobilnych oraz pierwszych zastosowań Google Pay w Polsce. Ma 15 lat doświadczenia w branży płatniczej. Karierę zawodową rozpoczynała w ING Banku Śląskim. Odpowiadała tam za produkty kartowe, m.in. wdrażała technologie EMV oraz contactless dla kart debetowych i kredytowych. Prowadziła również szkolenia produktowe dla trenerów i pracowników oddziałów. Jest mamą dwóch synów. Kocha podróże i książki oraz biega.

Więcej informacji: www.cashless.pl/9554-wplywowe-kobiety-2021-wyniki