Badanie ankietowe dotyczące edukacji w obszarze klimatu pt. "Studenci dla klimatu"

Badanie prowadzone przez Stowarzyszenia Biznes–Nauka–Samorząd "Pro Silesia" odbywa się w ramach projektu pt. "Humanistyczne prognozy dla klimatu". W poprzednich częściach na pytania związane z edukacją klimatyczną odpowiadali nauczyciele, uczniowie oraz ich rodzice. Do kolejnego etapu zaproszeni są studenci.

Organizatorem badania jest Stowarzyszenia Biznes–Nauka–Samorząd "Pro Silesia" prowadzące punkt Europe Direct, który zajmuje się edukowaniem oraz angażowaniem społeczeństwa w sprawy istotne dla Unii Europejskiej.

Są to szczególnie kwestie dotyczące zmian klimatycznych oraz edukacji środowiskowej. Prowadzący badanie zapraszają studentów do wypełnienia ankiety na temat prowadzenia edukacji klimatycznej na uczelni. Pytania obejmują również aktywność studentów związaną z problemami klimatyczno- ekologicznymi oraz stopień ich osobistego zainteresowania zmianami zachodzącymi w środowisku naturalnym.

Koordynatorem merytorycznym badania jest Centrum Badawczo–Rozwojowe BIOSTAT.

Ankietę przygotowano w formie formularza oraz jest w pełni anonimowa.

Odpowiedzi można udzielać do końca stycznia br. Uzyskane wyniki pozwolą na opracowanie ścieżek kształcenia oraz stworzenie materiałów naukowo–dydaktycznych.

Raport zostanie udostępniony w lutym na stronach Europe Direct Śląskie oraz Stowarzyszenia Biznes-Nauka-Samorząd "Pro Silesia".