Badanie Bilansu Kapitału Ludzkiego dla studentów IT

Studentów drugiego roku studiów II stopnia na kierunkach Informatyka oraz Informatyka i Ekonometria zapraszamy do udziału w II edycji badania sektorowego w ramach projektu badawczego Bilans Kapitału Ludzkiego. Jest to jedno z największych przedsięwzięć naukowo-badawczych w Polsce dotyczące sektora IT.

Celem ogólnym badania jest określenie obszarów niedopasowania kompetencji przez osoby w wieku produkcyjnym do potrzeb na rynku pracy. Obecnie BKL obejmuje badania branżowe w trzech sektorach: finansowym, IT oraz turystyki. Jednym z celów szczegółowych jest ocena obecnego i potencjalnego przyszłego zapotrzebowania na kompetencje w sektorze IT. Wyniki tego badania będą stanowić podstawę do formułowania zaleceń w zakresie kształcenia specjalistów w szkołach wyższych i średnich oraz doskonalenia pracowników.

Badanie jest poufne i w pełni anonimowe, a pozyskane dane będą wykorzystane jedynie do zbiorczych opracowań.

LINK DO KWESTIONARIUSZA ANKIETY

W podziękowaniu za udział w badaniu organizatorzy przygotowali dla uczestników konkurs wiedzy o Polakach. Osoby z najlepszymi wynikami otrzymają atrakcyjne nagrody.

Badanie Bilansu Kapitału Ludzkiego realizowane jest na zlecenie Polskiej Agencji Rozwoju Przedsiębiorczości. Partnerem projektu jest Uniwersytet Jagielloński. Natomiast wykonawcą firma DANAE Sp. z o.o.

Szczegółowy opis projektu badawczego dostępny jest na stronie.