Debata pt. "Współczesny rynek sportu, rekreacji i turystyki w Polsce: szanse i wyzwania"

Koło Naukowe "Ekonomia Sportu" działające przy Katedrze Ekonomii, Katedra Teorii Zarządzania i Katedra Przedsiębiorczości Uniwersytetu Ekonomicznego w Katowicach zapraszają na IV Debatę pt. "Współczesny rynek sportu, rekreacji i turystyki w Polsce: szanse i wyzwania", która odbędzie się 17 maja 2022 o godz. 10.00 w sali konferencyjnej nr 3 Stadionu Śląskiego w Chorzowie. Patronat honorowy nad wydarzeniem objęła JM Rektor prof. dr hab. inż. Celina M. Olszak.

Debata dotyczyć będzie funkcjonowania sportu, rekreacji i turystyki w nowych realiach gospodarczych, związanych m.in. z pandemią COVID-19, wojną na terenie Ukrainy, sytuacją gospodarczą w Polsce i na świecie, itp. Debata ma też na celu umożliwienie nawiązania relacji między nauką a biznesem sportowym i turystycznym oraz przedstawicielami lokalnych samorządów z obszaru województwa śląskiego. Wydarzenie jest kierowane do studentów, naukowców, przedstawicieli biznesu i samorządu terytorialnego oraz klubów i związków sportowych.

W debacie wezmą udział następujący eksperci:

• Marcin Brosz (trener reprezentacji Polski U-19, w przeszłości piłkarz a potem trener m.in. Górnika Zabrze, Piasta Gliwice, Odry Wodzisław, Polonii Bytom).
  • Adam Fras (Zastępca Prezydenta Miasta Bytomia, były zawodnik hokejowej Polonii Bytom - dwukrotny Mistrz Polski, wiceprezes PZHL).
  • Dariusz Pasieka (były piłkarz oraz trener polskich i niemieckich klubów piłkarskich, w latach 2013-2021 dyrektor Szkoły Trenerów PZPN, obecnie Member UEFA Jira Panel Experten Group for Coach Education),
  • Krystyna Papiernik (Prezes Biura Podróży Turysta, ekspert ds. Turystyki).

Moderatorem debaty będzie dr Artur Grabowski (politolog, ekonomista, badacz fenomenu sportu w ujęciu ekonomiczno-społecznym, adiunkt w Katedrze Ekonomii Uniwersytetu Ekonomicznego w Katowicach).

Udział w debacie jest bezpłatny.

Dla uczestników debaty dostępne są bezpłatne parkingi: P2 i P3. Wjazd bramą 7b, należy się kierować do recepcji Centrum Konferencyjnego Stadionu Śląskiego. Patronat medialny objęły: katowicki "Sport", TVT Rybnik i portal Piłkarski Biznes.