Festiwal języka rosyjskiego z udziałem "Matrioszki"

26 lutego 2021 r. odbył się V Festiwal Języka Rosyjskiego na Uniwersytecie Rzeszowskim, zorganizowany przez Katedrę Rusycystyki. Wydarzenie podobnie jak w latach ubiegłych patronatem honorowym objął Prezydent Miasta Rzeszowa i Podkarpacki Kurator Oświaty.

Bogaty program festiwalu, w ramach którego odbyły się liczne konkursy dla studentów i uczniów, wykłady, szkolenie dla nauczycieli-rusycystów, koncert piosenki rosyjskiej i koncert grupy DAMRAWA z Rosji, a nawet występy przedszkolaków, cieszą się dużą popularnością nie tylko w województwie podkarpackim. W wydarzeniu wzięło udział ok. 150 uczniów i studentów.

W tym roku na koncert piosenki rosyjskiej Koło Matrioszka wysłało nagrania dwóch utworów muzycznych, które wykonali: studentka II roku Logistyki w biznesie Aleksandra Radko - wokal, i (gościnnie) opiekun Koła mgr Bożena Kopoczyńska - wokal. W nagraniu wzięła udział również mgr Małgorzata Grząba z Katedry Finansów Publicznych, wzbogacając wykonanie jednego utworu grą na skrzypcach. Studentka Aleksandra Radko uczestniczyła w konkursie i zdobyła wyróżnienie.

Więcej informacji o Festiwalu: