I miejsce dla Tomasza Betka z UE Katowice w Integracyjnych Mistrzostwach Polski AZS w Bowlingu

Już po raz piąty w Częstochowie odbyły się Integracyjne Mistrzostwa Polski AZS w bilardzie i bowlingu. Na podium Integracyjnych Mistrzostw Polski AZS w Bowlingu w kategorii mężczyzn znalazł się student Uniwersytetu Ekonomicznego w Katowicach Tomasz Betka.


Obrazek przedstawia zwycięzców w turnieju.
Źródło: azs.pl

 

W dniach 9-11 października, blisko 80 studentów z całej Polski rywalizowało o medale w dwóch dyscyplinach. Pod Jasną Górą zameldowali się zawodnicy z niepełnosprawnościami z wielu ośrodków akademickich, m.in.: Krakowa, Poznania, Gdańska, Katowic, Wrocławia, Zielonej Góry, Częstochowy, Łodzi, Bydgoszczy czy Chorzowa. W piątek odbyli weryfikację oraz odprawę techniczną.

Rywalizacja rozpoczęła się w sobotni poranek. Po sześciogodzinnych zmaganiach, rozgrywanych na 11 stołach bilardowych wyłoniono zwyciężczynie i zwycięzców w bilardzie.

Wśród Kobiet najlepsza okazała się reprezentantka Politechniki Wrocławskiej – Gabriela Sarzyńska, a wśród mężczyzn bezapelacyjnie triumfował Marcel Cebulski z Uniwersytetu Adama Mickiewicza w Poznaniu.

Medale w bowlingu zdobyli: Anna Kniaź z Politechniki Poznańskiej oraz reprezentant Uniwersytetu Ekonomicznego w Katowicach – Tomasz Betka.

Zdjęcia z wydarzenia oraz szczegółowe informacje dostępne na stronie.

Serdecznie gratulujemy!