Inauguracja cyklu wykładów - Megatrendy w światowej gospodarce i zarządzaniu

11 marca 2021 r. odbył się pierwszy z cyklu wykładów kierowanych do studentów Kierunku Zarządzanie, będących owocem współpracy z Katowicką Specjalną Strefą Ekonomiczną. Honorowym gościem, który poprowadził dla uczestników inspirujący wykład był prof. Lucjan T. Orłowski - profesor ekonomii i finansów międzynarodowych, kierownik Katedry Ekonomii i Finansów w Sacred Heart University, Fairfield, Connecticut, USA, który jest absolwentem naszego Uniwersytetu.

Słowo powitania do wszystkich uczestników skierowali prof. dr hab. Sławomir Smyczek - Prorektor ds. Edukacji i Internacjonalizacji, dr hab. Izabela Sztangret prof. UE - Prodziekan Szkoły Studiów I i II Stopnia i Kurator Kierunku Zarządzanie oraz sygnatariusz porozumienia ze strony KSSE SA: Ewa Stachura-Pordzik - Wiceprezes i Członek Zarządu KSSE S.A.

Uczestnicy wykładu wysłuchali inspirującego wykładu prof. Lucjana T. Orłowskiego pt. "Przekształcenia strukturalne w gospodarce światowej wywołane pandemią COVID-19". Profesor odnosił się w wystąpieniu do światowych praktyk biznesowych, okresu pandemii, wskazując ich uprawdopodobnione konsekwencje oraz podejmując próbę ich ekstrapolacji w rzeczywistości po-pandemicznej. Bardzo cenne były wskazania, co do dalszych kierunków rozwoju programów nauczania w szkolnictwie wyższym.

Zachęceni zaproszeniem Profesora, studenci Kierunku Zarządzanie podjęli dyskusję nad interesującymi ich kwestiami wykładu.

Dziękujemy wszystkim Uczestnikom za frekwencję i aktywność.

Drodzy Studenci, już wkrótce otrzymacie zaproszenie na kolejny wykład z cyklu, tym razem na temat: “Rewolucja przemysłowa 4.0. Konsultant i trener w organizacji”. Do zobaczenia 25 marca!

Studiujesz Zarządzanie? Koniecznie polub profil FB ZarzadzanieUEKatowice

Więcej o nawiązanej współpracy z KSSE tutaj.