Podpisanie porozumienia pomiędzy UE Katowice i KSSE

3 grudnia 2020 r. o godz. 10:00 w siedzibie KSSE przy ul. Wojewódzkiej 42 podpisane zostało porozumienie pomiędzy Uniwersytetem Ekonomicznym w Katowicach i Katowicką Specjalną Strefą Ekonomiczną.

Katowicka Specjalna Strefa Ekonomiczna S.A. została powołana rozporządzeniem Rady Ministrów z dnia 18 czerwca 1996 roku. Utworzono ją w celu wsparcia i przyspieszenia procesów restrukturyzacyjnych oraz stworzenia nowych miejsc pracy w regionie. Oprócz statutowej działalności, świadczy również dodatkowe usługi wspierające podmioty działające w strefie oraz jej otoczeniu. KSSE obejmuje swym zasięgiem województwo śląskie oraz 6 powiatów województwa opolskiego. Obecnie działa w niej ponad 390 przedsiębiorstw, które łącznie zainwestowały około 36 mld złotych i stworzyły 80.000 miejsc pracy.

W uroczystym podpisaniu porozumienia wziął udział dr Janusz Michałek - Prezes KSSE, Ewa Stachura-Pordzik - Wiceprezes KSSE oraz Joanna Cisek-Dąbrowska. Uniwersytet Ekonomiczny w Katowicach reprezentował prof. dr hab. Sławomir Smyczek, Prorektor ds. Edukacji i Internacjonalizacji oraz dr hab. Izabela Sztangret, prof. UE, Prodziekan Szkoły Studiów I i II Stopnia, Kurator Kierunku Zarządzanie

Porozumienie dotyczy objęcia patronatem kierunku Zarządzanie, a w szczególności:

1. współuczestnictwa w zapewnieniu wysokiej jakości kształcenia,
  2. ustalania potrzeb programowych pojawiających się w związku ze zmianami w otoczeniu gospodarczym i ich dostosowanie do potrzeb rynku pracy,
  3. współudziału w tworzeniu i opiniowanie strategii rozwoju wskazanych kierunków Uczelni,
  4. partnerstwa w zakresie realizacji profilu praktycznego.

Studenci kierunku Zarządzanie będą zapraszani na spotkania z praktykami gospodarczymi Katowickiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej S.A. oraz u inwestorów KSSE. Ponadto będą uczestnikami programów stażowych lub praktyk. Spółka zapewnia udostępnienie zaplecza logistycznego oraz lokalowego na odbywanie staży i praktyk zawodowych. Wykwalifikowana kadra pracowników podejmie się realizacji każdego z zadań wynikających z porozumienia, w tym również prowadzenia zajęć specjalistycznych dla studentów kierunku.

Więcej informacji na temat KSSE na stronie: www.ksse.com.pl